Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

spotkanie z prawnikiem

+12
IJ
buntaro
K8
ania_907
cacy
folik
Kris
Urszula
krytyk
mieszkanka
juka
Kat
16 posters

 :: Gant

Strona 2 z 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

spotkanie z prawnikiem - Page 2 Empty Re: spotkanie z prawnikiem

Pisanie  juka 2009-05-15, 12:26

Kat, mnie także dopisz do listy, bo nie widzę się tam jeszcze a już się zgłaszałam.

juka

Liczba postów : 20
Join date : 17/04/2008

Powrót do góry Go down

spotkanie z prawnikiem - Page 2 Empty Re: spotkanie z prawnikiem

Pisanie  Kat 2009-05-15, 01:04

ja mu przekazalam wszystkie umowy i pisma od ganta. umowy w formie aktu notarialnego nie mam, wiec tego nie widzial...
jesli chodzi o ten najnowszy list + wzor umowy przedwstepnej w formie aktu notarialnego - tez to ma.

zaktualizowana lista chetnych

1. ania_907
2. mieszkanka
3. folik
4 urszula
5. cacy
6. krytyk
7. moj sasiad michal (nie jest zarejestrowany na forum)
8. gosiapr (jeszcze do potwierdzenia)
9. Kat
10. K8
11. buntaro
12. rom-x

Kat

Liczba postów : 67
Join date : 21/01/2009

Powrót do góry Go down

spotkanie z prawnikiem - Page 2 Empty Re: spotkanie z prawnikiem

Pisanie  IJ 2009-05-14, 23:38

Witam,
proponuję w miarę możliwości dostarczyć temu prawnikowi przed spotkanie do zapoznania się z tematem pismo od Ganta i odpis z KW nieruchomości, a także umowę przedwstępną z Gantem. Jeśli otrzyma to dopiero na spotkaniu, to "z biegu" raczej się nie wypowie, nie ma się co łudzić. A skoro tyle ludzi ma przybyć, to dobrze byłoby czegoś konkretnego się już dowiedzieć.
pozdr

IJ

Liczba postów : 8
Join date : 16/04/2008

Powrót do góry Go down

spotkanie z prawnikiem - Page 2 Empty Spotkanie z prawnikiem

Pisanie  buntaro 2009-05-14, 21:34

Proszę mnie również wpisać a listę osób chętnych do spotkania z prawnikiem.
Dziękuję

buntaro

Liczba postów : 3
Join date : 13/04/2008

Powrót do góry Go down

spotkanie z prawnikiem - Page 2 Empty Re: spotkanie z prawnikiem

Pisanie  juka 2009-05-13, 13:49

Mam pytanie. Czy wszystkie z osób zainteresowanych spotkaniem z prawnikiem mają umowy w formie aktu notarialnego? Bo ja osobiście nie mam, więc nie wiem czy te same zasady mnie obejmują (jeśli chodzi o jakiekolwiek roszczenia i postępowanie wobec ganta) co osoby z umowami w formie aktu. Czy ostatnio ktoś z was podpisywał u notariusza taką umowę? Bo chyba powinnam to zrobić i nie wiem od czego zacząć. Czy najpierw spotkać się z adwokatem....?

juka

Liczba postów : 20
Join date : 17/04/2008

Powrót do góry Go down

spotkanie z prawnikiem - Page 2 Empty Re: spotkanie z prawnikiem

Pisanie  K8 2009-05-13, 12:48

Dopiero dziś tu do Państwa zawitałam, więc najpierw się przywitam.
Witam!
Jak już mam okazję, i z wrażenia, bo pierwszy raz na forum coś skrobię, zaproponuję coś jeszcze. Wiem, że wiele mieszkań na Kaszubskiej jest wynajmowanych, więc zapewne wszystkich "właścicieli" nie uda się na raz zebrać. Ale takie ogłoszenie o spotkaniu może zachęci większą ilość osób, niż tylko nas, zaglądających na forum. Moim zdaniem warto zebrać siły z kilku powodów.
Po pierwsze, wiem z rozmów choćby na korytarzu, że kilka osób już konsultowało się z prawnikami w sprawie ostatnich proponowanych aktów notarialnych. Ja sama też podpytywałam. Wszystkie głosy wskazują, że podpisanie tych aktów jest dla nas niekorzystne. Ale co znaczą konsultacje na własną rękę? Reszta może o tym nie wiedzieć. Może znajdą się osoby wśród mieszkańców, które podzielą się z pozostałymi informacjami, które posiadają. Pomysł ze spotkaniem z prawnikiem 1.06. też da nam nowe i ważne info, przekażemy je dalej.
Po drugie, wśród nas zapewne są osoby, które były lub chcą być na spotkaniu w Powiatowym Urzędzie Nadzoru Budowlanego. Nie wiem, jak Wy, ale ja do końca nie orientuję się, na czym dokładnie polega konflikt Ganta z Urzędem, ani co może nam grozić. Nie jesteśmy stronami sporu, ale może mimo tego warto spróbować - jeżeli takich informacji nikt z mieszkańców jeszcze sam nie powziął do tej pory - naszą delegację umówić na spotkanie z Powiatowym Inspektorem. Będziemy wiedzieć, o co dokładnie chodzi. A może do Ganta taką delegację wysłać, żeby albo nas upoważnił do wglądu w akta w Powiatowym Urzędzie, lub sam pokazał, to co ma? Chyba że ktoś już takie doświadczenia ma za sobą?
Po trzecie, bardzo niepokoją mnie artykuły o rozbiórce bloków bez wind. Może nasza sytuacja jest lepsza, ale kto wie... Czy nie myślicie, że warto się zabezpieczyć, w razie jak deweloper przegra, choćby się jakoś organizując? Może wśród prawników i osób zaangażowanych są takie, które wiedzą, jak to zrobić, jakich formalności dopełnić, w jakiej formie? Tamci założyli stowarzyszenie. Trochę szumu już teraz nie zaszkodzi i jako organizację Powiatowy urząd dopuści nas do postępowania, jakby co. W przeszłości w paru sytuacjach to pomogło. Mimo nagatywnej decyzji Urzędu, ludzie nie stracili mieszkań.
Co o tym sądzicie? Nigdy do społecznic nie należałam, ale w tej sytuacji aż mnie nosi, żeby coś zdziałać. Za drogi interes.
A co do spotkania mieszkańców, chyba najlepiej po 1.06., jak już z prawnikiem się porozmawia.

K8

K8

Liczba postów : 13
Join date : 08/05/2009

Powrót do góry Go down

spotkanie z prawnikiem - Page 2 Empty Re: spotkanie z prawnikiem

Pisanie  juka 2009-05-13, 10:54

Mnie także proszę dopisać do listy chętnych. Pozdrawiam.

juka

Liczba postów : 20
Join date : 17/04/2008

Powrót do góry Go down

spotkanie z prawnikiem - Page 2 Empty Re: spotkanie z prawnikiem

Pisanie  Urszula 2009-05-13, 10:19

Bardzo podoba mi się pomysł spotkania mieszkańców. Dostosuję się do terminu i godziny.
Mam prośbę o zamieszczanie takich informacji również tu, gdyż nie mieszkam na Kaszubskiej.
Do zobaczenia!

Urszula

Liczba postów : 4
Join date : 06/05/2009

Powrót do góry Go down

spotkanie z prawnikiem - Page 2 Empty SPOTKANIE

Pisanie  K8 2009-05-13, 09:57

To proszę mnie jeszcze dopisać do listy chętnych na spotkanie! Popieram pomysł mobilizacji. Co powiecie na wywieszenie ogłoszenia na korytarzu lub w windach po prostu i zorganizowanie spotkania ze wszystkimi mieszkańcami. Do tej pory takie ogłoszenia skutkowały. Ze skrzynek pocztowych też nie każdy korzysta. Po tym spotkaniu z prawnikiem należy pogadać z resztą mieszkańców. Ponoć w tamtych blokach do rozbiórki ludzie założyli stowarzyszenie. Może się okazać, że będziemy musieli "zaistnieć społecznie".

K8

K8

Liczba postów : 13
Join date : 08/05/2009

Powrót do góry Go down

spotkanie z prawnikiem - Page 2 Empty Re: spotkanie z prawnikiem

Pisanie  Kat 2009-05-13, 00:01

A zatem, zaczynam robic liste chetnych:

1. ania_907
2. mieszkanka
3. folik
4 urszula
5. cacy
6. krytyk
7. moj sasiad michal (nie jest zarejestrowany na forum)
8. gosiapr (jeszcze do potwierdzenia)
9. Kat
10. K8
11. buntaro
12. rom-x

Mysle, ze warto przygotowac kartki z informacja i powrzucac je do skrzynek pocztowych (poprosic o przekazanie wlascicielowi). Wiele osob nie korzysta z Internetu, a juz nie wspomne o forum. Chetnych na pewno znalazloby sie wiecej. Jak pisal wczesniej folik, lepiej zrzucic sie po 100 PLN na adwokata niz samemu sie stresowac. Biorac pod uwage to, o czym wczoraj pisano w prasie, chyba powinnismy sie w koncu zmobilizowac... Im wiecej osob, tym taniej.
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,6595524,Wybudowali_bloki_z_windami_w_co_drugiej_klatce.html
http://www.prw.pl/articles/view/11399/inspektor-budowlany-bloki-z-mieszkancami-do-rozbiorki-posluchaj


Ostatnio zmieniony przez Kat dnia 2009-05-15, 01:04, w całości zmieniany 2 razy

Kat

Liczba postów : 67
Join date : 21/01/2009

Powrót do góry Go down

spotkanie z prawnikiem - Page 2 Empty Re: spotkanie z prawnikiem

Pisanie  ania_907 2009-05-11, 19:08

Dopiero dzisiaj znalazłam to forum i termin spotkania też mi odpowiada
Pozdrawiam !

ania_907

Liczba postów : 3
Join date : 11/05/2009

Powrót do góry Go down

spotkanie z prawnikiem - Page 2 Empty Re: spotkanie z prawnikiem

Pisanie  mieszkanka 2009-05-11, 13:15

Mnie również termin odpowiada!

mieszkanka

Liczba postów : 32
Join date : 22/04/2008

Powrót do góry Go down

spotkanie z prawnikiem - Page 2 Empty Re: spotkanie z prawnikiem

Pisanie  folik 2009-05-10, 23:58

przyjde

folik

Liczba postów : 43
Join date : 17/04/2008

Powrót do góry Go down

spotkanie z prawnikiem - Page 2 Empty Re: spotkanie z prawnikiem

Pisanie  Urszula 2009-05-10, 19:56

Dziękuję za informację. Potwierdzam ze swojej strony termin spotkania w dniu 1.06.2009.

Urszula

Liczba postów : 4
Join date : 06/05/2009

Powrót do góry Go down

spotkanie z prawnikiem - Page 2 Empty Re: spotkanie z prawnikiem

Pisanie  cacy 2009-05-08, 16:32

Witam - kurcze na 1 czerwca mam zaplanowaną chemioterapię ale zrobie wszystko żeby się z Wami tam udać.
Pozdrawiam

cacy

Liczba postów : 86
Join date : 13/04/2008

Powrót do góry Go down

spotkanie z prawnikiem - Page 2 Empty Re: spotkanie z prawnikiem

Pisanie  Kat 2009-05-08, 15:49

mysle, ze jesli chodzi o godzine, to bedzie to raczej 18.00.

Kat

Liczba postów : 67
Join date : 21/01/2009

Powrót do góry Go down

spotkanie z prawnikiem - Page 2 Empty Re: spotkanie z prawnikiem

Pisanie  krytyk 2009-05-08, 13:49

Podajcie mi prosze maile na priva.Wysle wam opinie prawna zaprzyjaznionego prawnika

krytyk

Liczba postów : 52
Join date : 14/04/2008

Powrót do góry Go down

spotkanie z prawnikiem - Page 2 Empty Re: spotkanie z prawnikiem

Pisanie  juka 2009-05-08, 13:19

jak najbardziej 1 czerwca i niech już się zacznie coś w tej sprawie dziać. Smile. Jakby były jakieś nowości wcześniej dajcie znać na forum...

juka

Liczba postów : 20
Join date : 17/04/2008

Powrót do góry Go down

spotkanie z prawnikiem - Page 2 Empty Re: spotkanie z prawnikiem

Pisanie  Kat 2009-05-08, 10:38

Folik ma racje z kasa.

Pan Deren zaproponowal 1 czerwca - poniedzialek. Prosze o zarezerwowanie tego terminu:), bo juz nie bede zmieniac po raz trzeci:).

Kat

Liczba postów : 67
Join date : 21/01/2009

Powrót do góry Go down

spotkanie z prawnikiem - Page 2 Empty Re: spotkanie z prawnikiem

Pisanie  folik 2009-05-08, 10:12

Ja tylko nie rozumiem jak właściciele lokali użytkowych na dole mogą siedzieć tak cicho. Przecież oni tracą grube tysiące za wynajem. Musieli się jakoś dogadać z Gantem.

folik

Liczba postów : 43
Join date : 17/04/2008

Powrót do góry Go down

spotkanie z prawnikiem - Page 2 Empty Re: spotkanie z prawnikiem

Pisanie  folik 2009-05-08, 10:03

Boże Gant też ma tak łatwo w nas zbywaniu dlatego że właściciele tych lokali są kompletnie nie zorganizowani. Tutaj raczej nie można i nie opłaca się nic robić na własną rękę bo sprawa jest jedna. Ci którzy czekają na to aż inni rozwiążą za nich sprawę jak widać pewnie się nie doczekają. Gdyby wszyscy właściciele się zebrali tj. 109 mieszkań i złożyli tylko po 100 zł to jet prawie 11tys. i można już z tym coś zrobić. Jak zebrać 109 osób nie mając na nich namiarów nie wiem Sad Gant na pewno ich nie udostępni.

folik

Liczba postów : 43
Join date : 17/04/2008

Powrót do góry Go down

spotkanie z prawnikiem - Page 2 Empty Re: spotkanie z prawnikiem

Pisanie  Kris 2009-05-07, 22:17

sprostowanie
urząd mam w tyg. 18-22.05

Kris

Liczba postów : 8
Join date : 09/03/2009

Powrót do góry Go down

spotkanie z prawnikiem - Page 2 Empty Re: spotkanie z prawnikiem

Pisanie  Kat 2009-05-07, 10:41

zaraz bede pisac i dam znac.

Kat

Liczba postów : 67
Join date : 21/01/2009

Powrót do góry Go down

spotkanie z prawnikiem - Page 2 Empty Re: spotkanie z prawnikiem

Pisanie  krytyk 2009-05-07, 10:13

W takim razie Kat- czy mozna przelozyc to spotkanie powiedzmy o tydzien - dwa? Mysle ze jak sie dowie o wiekszej informacji dla niego to tez bedzie zadowolony.

krytyk

Liczba postów : 52
Join date : 14/04/2008

Powrót do góry Go down

spotkanie z prawnikiem - Page 2 Empty Re: spotkanie z prawnikiem

Pisanie  Urszula 2009-05-07, 09:08

Zgadzam się z Panią, warto udać się do prawnika z bazą.

Urszula

Liczba postów : 4
Join date : 06/05/2009

Powrót do góry Go down

spotkanie z prawnikiem - Page 2 Empty Re: spotkanie z prawnikiem

Pisanie  Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Strona 2 z 3 Previous  1, 2, 3  Next

Powrót do góry

- Similar topics

 :: Gant

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach