Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

spotkanie z prawnikiem

+12
IJ
buntaro
K8
ania_907
cacy
folik
Kris
Urszula
krytyk
mieszkanka
juka
Kat
16 posters

 :: Gant

Strona 1 z 3 1, 2, 3  Next

Go down

spotkanie z prawnikiem Empty i?

Pisanie  cacy 2009-10-31, 22:43

Nie chcę tu nikogo straszyć - ale mając na uwadze moje ostatnie spotkanie z Gantem śmię twierdzić że na cito powinniśmy wynająć dobrego prawnika bo sytuacja naszego bloku jest i co najgorsze będzie jeszcze bardzo długo "zawieszona" - lekko mówiąc a może ktoś już na własną rękę zrobił ruch w tej kwestii??? jak nie będzie tu odzewu - to tak jak napisałem w poprzednim wątku - będzie temat nagłośniony - nie wiem czy to dobre rozwiązanie ale pal licho...

cacy

Liczba postów : 86
Join date : 13/04/2008

Powrót do góry Go down

spotkanie z prawnikiem Empty Re: spotkanie z prawnikiem

Pisanie  ania_907 2009-06-23, 20:27

zgadzam się, powinniśmy się spotkać w większym gronie i wymienic informacje, każdy zapewne gdzieś próbował poznać zdanie innych specjalistów, w końcu Pan Deren to nie jedyny prawnik w okolicy.

ania_907

Liczba postów : 3
Join date : 11/05/2009

Powrót do góry Go down

spotkanie z prawnikiem Empty Re: spotkanie z prawnikiem

Pisanie  K8 2009-06-17, 12:57

Proszę o propozycję spotkania w większym gronie. Z tego co słyszałam o spotkaniu z prawnikiem, dalej nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego co się dzieje. Nikt nie poruszył tematu Nadzoru Budowlanego, a wiem, że kilka osób spotkało się z Powiatowym Inspektorem i wie więcej. W naszym bloku mieszka ponad 100 rodzin, a działania naszej garstki na forum moim zdaniem nie wystarczą. Może zwołajmy wreszcie jakieś spotkanie mieszkańców? Nalegam!

K8

Liczba postów : 13
Join date : 08/05/2009

Powrót do góry Go down

spotkanie z prawnikiem Empty Re: spotkanie z prawnikiem

Pisanie  Karolina 2009-06-15, 20:14

Witam,
niestety o 18 nie moge sie nigdzie wybrac, dopiero z pracy wychodze
jaka propozycje ma pan Deren?
jak pisala Kris, bylysmy na spotkaniu w innej kancelarii, moze warto sie spotkac, wymienic wnioskami, moze podjac wspolnie jakos decyzje
pzdr
karolina

Karolina

Liczba postów : 3
Join date : 14/04/2008

Powrót do góry Go down

spotkanie z prawnikiem Empty Re: spotkanie z prawnikiem

Pisanie  krytyk 2009-06-12, 22:40

hello,
Widze ze po spotkaniu z p.Dereniem wszyscy wzieli sobie jego rady do serca i zaczeli chyba indywidualnie negocjowac z Gantem.
Oferta p.Derenia jest b. droga jesli chodzi o naklad jego pracy. Powtarzane chyba po trzykroc przez niego ze nawet jak znaczaco wzrosnie liczba chetnych to cena 1000 +VAT nie spadnie to moim zdaniem nie jest uczciwe.PRZECIEZ sporzadzenie umowy nie bedzie indywidualne tylko pewnie skopiowane z innych , a negocjacje z Gantem nie beda prowadzone 20 razy do kazdej z umow tylko raz na 20 umów.Czyli 20 tys +VAT za 1 umowe i negocjcje .Takie jest moje zdanie.Czekam na opinie innych.

krytyk

Liczba postów : 52
Join date : 14/04/2008

Powrót do góry Go down

spotkanie z prawnikiem Empty Re: spotkanie z prawnikiem

Pisanie  rom-x 2009-06-04, 12:42

Parę uwag dotyczących proponowanego przez GANTa aktu notarialnego jakie przesłał mi znajomy prawnik po przeczytaniu

1. W paragrafie 7 pkt 1 i 2 dodać, że koszty tych czynności ponosi spółka;
2. w par. 7 pkt 1 i 2 - "pozostałe warunki są do uznania pełnomocnika" -
dobrze by było, aby te warunki zostały jednak ustalone wcześniej, aby
pełnomoncnik nie miał wolnej ręki;
3. W par. 7 pkt 3 i 4 - dobrze by było aby zobowiązać pełnomocnika do
regularnego informowania was;
4. w par 8 dopisać: "na własny koszt". Ustalcie też kto poniesie koszt
ewentualnych kar;
5. W par. 10 - to raczej "Sprzedający" powinien oświadczyć, że jest
vat-owcem,
6. Par. 12 - może zostać, że koszty tej umowy ponosi kupujący, ale pod
warunkiem, że koszty zniesienia współwłasności poniesie Spółka ...patrz.
uwagi do par 7 pkt 2 (to działanie spółki zmusza Was do zawarcie tej
umowy...więc czemu macie płacić podwójnie)

pzdr

rom-x

Liczba postów : 120
Join date : 17/04/2008

Powrót do góry Go down

spotkanie z prawnikiem Empty Re: spotkanie z prawnikiem

Pisanie  monika 2009-05-31, 20:16

w sprawie tego spotkania z prawnikiem to musi ono sie odbyc w tym tygodniu bo ja specjalnie z zagranicy przyjezdzam i przyjechałam na jutro a wracam pod koniec tygodnia wzielam specjalnie urlop, nie jestem w stanie przyjechac pozniej poszukajcie czegos moze pod wroclawiem albo gdzies bo ja chce byc a tak nie jestem w stanie dotrzec w przyszlym tygodniu

monika

Liczba postów : 4
Join date : 27/04/2009

Powrót do góry Go down

spotkanie z prawnikiem Empty [b]ZMIANA TERMINU SPOTKANIA Z PRAWNIKIEM[/b]

Pisanie  Kat 2009-05-29, 14:40

Z uwagi na problem ze znalezieniem sali spotkanie z panem Dereniem zostało przeniesione na 8 czerwca.
GODZINA: 18:00
MIEJSCE: HOTEL PATIO, KIEŁBAŚNICZA 24

Kat

Liczba postów : 67
Join date : 21/01/2009

Powrót do góry Go down

spotkanie z prawnikiem Empty Re: spotkanie z prawnikiem

Pisanie  Kat 2009-05-29, 12:04

ok. hotel wycofal rezerwacje. czy ktos ma jakas propozycje lokalu, w ktorym mogloby odbyc sie poniedzialkowe spotkanie?

z uwagi na brak lokalu spotkanie moze zostac przeniesione na 8 czerwca.

Kat

Liczba postów : 67
Join date : 21/01/2009

Powrót do góry Go down

spotkanie z prawnikiem Empty miejsce spotkania

Pisanie  Kat 2009-05-28, 12:28

Miejsce spotkania najprawdopodobniej ulegnie zmianie. Prosze zagladac na FORUM.

Kat

Liczba postów : 67
Join date : 21/01/2009

Powrót do góry Go down

spotkanie z prawnikiem Empty Re: spotkanie z prawnikiem

Pisanie  Kat 2009-05-28, 12:15

LISTA CHETNYCH
1. ania_907
2. mieszkanka
3. folik
4 urszula
5. cacy
6. krytyk
7. moj sasiad michal (nie jest zarejestrowany na forum)
8. gosiapr (jeszcze do potwierdzenia)
9. Kat
10. K8
11. buntaro
12. rom-x
13. juka
14. Monika
15. JOLKA
16. SASIAD2

Kat

Liczba postów : 67
Join date : 21/01/2009

Powrót do góry Go down

spotkanie z prawnikiem Empty MIEJSCE SPOTKANIA Z PRAWNIKIEM

Pisanie  Kat 2009-05-27, 12:57

Witam,

potwierdzam termin spotkania 01.06.2009 g. 18:00 restauracja Hotelu
CAMPANILE WROCLAW UL.JAGIELLY 7

Kat

Liczba postów : 67
Join date : 21/01/2009

Powrót do góry Go down

spotkanie z prawnikiem Empty Re: spotkanie z prawnikiem

Pisanie  Kat 2009-05-23, 00:11

No dobra, na razie nie ma co sie ekscytowac cena. Pojdziemy na spotkanie, posluchamy, co ma do powiedzenia i dowiemy sie, ile dokladnie ta cala impreza bedzie kosztowac itp. Przeciez w wielu kwestiach mozna sie dogadac.

Kat

Liczba postów : 67
Join date : 21/01/2009

Powrót do góry Go down

spotkanie z prawnikiem Empty Re: spotkanie z prawnikiem

Pisanie  RafMaj 2009-05-22, 19:32

"Ignorantia iuris nocet" - zwłaszcza po kieszeniach szarych obywateli.

1. 11 tys złotych - to nie żadna stawka minimalna, która wynosi zaledwie kilkaset złotych (!) To koszty ustalone przez waszego prawnika indywidualnie do waszej sprawy. Ustalił ją wysoko, bo wie prawdopodobnie jak sprawa się zakończy i jakie będą kwoty odszkodowania.

2. Opinia prawna kancelarii "A" to jedno, a opinia kancelarii "B" to drugie. Nie ma czegoś takiego jak opieranie się na opinii konkurencji. I tak zostanie stwierdzone, że opinia A zawiera luki i trzeba bedzie ja uzupełnić o brakujące informacje, bo za coś przecież trzeba wziąć pieniążki Smile

3. A co do wynagrodzenia to i tak jest ono niskie jeśli rozłożone zostanie na kilka osób. Przy tego typu sprawach zazwyczaj połowa w/w kwoty przypada na jedną osobę, która postanowi walczyć o swoje mieszkanie.

pozdrawiam
prawnik

RafMaj

Liczba postów : 14
Join date : 02/08/2008

Powrót do góry Go down

spotkanie z prawnikiem Empty Re: spotkanie z prawnikiem

Pisanie  Kat 2009-05-22, 12:23

juz wysłałam:)

Kat

Liczba postów : 67
Join date : 21/01/2009

Powrót do góry Go down

spotkanie z prawnikiem Empty Re: spotkanie z prawnikiem

Pisanie  krytyk 2009-05-22, 11:25

Ja widze ze znow wkradlo sie zdezorganizowanie.Kilka osob na wlasna reke kontaktuje sie z kancelariami i zasiega opinii.Ja rowniez tak zrobilem i opinie prawnika przeslalm zainteresowanym na forum .Teraz widze ze takich opinii bedzie kilka.I moje pytanie co zrobimy jak beda rozne?ktora droge wybierzemy?A moze wybierzemy jeszcze jednego ktory podsumuje otrzymane opinie.;-).To jak z wizyta u lekarzy, z ktorych kazdy stawia inna diagnoze a pacjent , ktory nie ma o tym pojecia ma zdecydowac o sposobie leczenia.
Mam opinie prawnika i mysle ze mozna ja przedlozyc p.Dereniowi i nie ponosic juz kosztow sporzadzania przez niego tego co juz jest zrobione.
Co o tym sadzicie?

krytyk

Liczba postów : 52
Join date : 14/04/2008

Powrót do góry Go down

spotkanie z prawnikiem Empty Re: spotkanie z prawnikiem

Pisanie  Kat 2009-05-21, 22:12

folik napisał:Boże Gant też ma tak łatwo w nas zbywaniu dlatego że właściciele tych lokali są kompletnie nie zorganizowani. Tutaj raczej nie można i nie opłaca się nic robić na własną rękę bo sprawa jest jedna. Ci którzy czekają na to aż inni rozwiążą za nich sprawę jak widać pewnie się nie doczekają. Gdyby wszyscy właściciele się zebrali tj. 109 mieszkań i złożyli tylko po 100 zł to jet prawie 11tys. i można już z tym coś zrobić. Jak zebrać 109 osób nie mając na nich namiarów nie wiem Sad Gant na pewno ich nie udostępni.

Jak wczesniej pisal folik, jest to chyba taka standardowa kwota... Wydaje mi sie, ze te honoraria sa obliczane na podstawie jakichs przepisow (chyba ministerstwo sprawiedliwosci ustala ceny). Ja od razu wiedzialam, ze taka sprawa bedzie droga, wiec nawet nie myslalam o tym zeby ja zalozyc indywidualnie... Mysle, ze warto sprawdzic kilka opcji i wybrac te najlepsza... Wydaje mi sie, ze 100 zł. to nie jest zawrotna suma, bo jak wygramy te sprawe to i tak te pieniadze do nas wroca i moze nawet uda sie wywalczyc jakies odszkodowania. Warto sie spotkac i ustalic szczegoly. Pozniej kazdy podejmie decyzje i nikt nie bedzie nikogo do niczego zmuszal:) Mysle, ze warto cos z tym zrobic, bo Przy Kaszubskiej Sp. z o.o. (nawet nie GANT) nawet nie spojrzy w nasza strone...

Kat

Liczba postów : 67
Join date : 21/01/2009

Powrót do góry Go down

spotkanie z prawnikiem Empty Re: spotkanie z prawnikiem

Pisanie  Kat 2009-05-21, 22:05

To spotkanie, na ktore idziemy jest bezplatne. prawnik nam powie, jak wyglada nasza sytuacja i co ewentualnie mozna zrobic. Honorarium mozna zaplacic prawnikowi po wygranej sprawie, a jak sprawe wygramy, to GANT pokrywa te koszty. No cena jest jaka jest - jest to cena obejmujaca poprowadzenie sprawy OD POCZATKU DO KONCA - nas nic nie interesuje... Przeciez nikt nie poprowadzi tak skomplikowanej sprawy za 2000 PLN. Dlatego tez zalezy nam na zebraniu jak najwiekszej ilosci osob.
KORZYSTANIE Z USLUG PRAWNIKA PRZY TEGO TYPU SPRAWACH JEST PO PROSTU DROGIE
To czerwcowe spotkanie jest bezplatne. Mysle, ze warto pojsc i posluchac, co facet ma do powiedzenia, bo sprawy z GANTEM juz prowadzil (i wygral). To spotkanie nie jest w zaden sposob wiazace.

Kat

Liczba postów : 67
Join date : 21/01/2009

Powrót do góry Go down

spotkanie z prawnikiem Empty Re: spotkanie z prawnikiem

Pisanie  Kris 2009-05-21, 19:38

Witam,
Fakt - cena jest mrożąca. Ja i jeszcze jedna osoba jesteśmy w trakcie rozmowy z inną, dużą kancelarią. Pierwsze spotkanie było bezpłatne. Zgromadziliśmy dokumenty. Mają przygotować analizę stanu faktycznego i przedstawić kosztorys. Rozliczenia mają być etapami, za każdy postęp w sprawie odrębnie, bo wariantów pewnie będzie kilka i to zależy od drogi, którą można obrać a efekt końcowy nie wiadomo jaki, więc wydaje mi się, że jest to konkretne podejście do tematu, a nie kasa, za sam fakt rozmowy z PRAWNIKIEM.
Kosztów jeszcze nie znam. Analiza ma być na ok. poniedziałek-wtorek. I znowu zasada- im nas więcej tym taniej.
Czy ktoś byłby zainteresowany?

Kris

Liczba postów : 8
Join date : 09/03/2009

Powrót do góry Go down

spotkanie z prawnikiem Empty Re: spotkanie z prawnikiem

Pisanie  K8 2009-05-21, 12:23

Mam pytanie, bo nie ukrywam, że cena mnie zmroziła lekko. Za co 11.000 zł prawnik ma wziąć? Za poradę czy ta cena obejmuje coś więcej? Proszę o podpowiedź, ponieważ przy takich kosztach, nawet do podziału, moja obecność na spotkaniu stoi pod znakiem zapytania?

K8

Liczba postów : 13
Join date : 08/05/2009

Powrót do góry Go down

spotkanie z prawnikiem Empty Re: spotkanie z prawnikiem

Pisanie  Kat 2009-05-17, 23:56

PRZYPOMINAM, ZE SPOTKANIE ODBEDZIE SIE 1 CZERWCA O GODZINIE 18:00
MIEJSCE SPOTKANIA ZOSTANIE USTALONE JAK JUZ BEDE ZNALA LICZBE OSOB ZAINTERESOWANYCH

LISTA CHETNYCH
1. ania_907
2. mieszkanka
3. folik
4 urszula
5. cacy
6. krytyk
7. moj sasiad michal (nie jest zarejestrowany na forum)
8. gosiapr (jeszcze do potwierdzenia)
9. Kat
10. K8
11. buntaro
12. rom-x
13. juka
14. Monika

Jesli chodzi o wynagrodzenie pana Derenia, to mysle, ze dowiemy sie czegos na czerwcowym spotkaniu. Mysle, ze bedzie to ok. 11 000 PLN. Natomiast nie wiem, czy bedziemy placic przed czy po sprawie, ale raczej po...porozmawiamy z nim i zobaczymy - mysle, ze w tej kwestii mozna sie dogadac.

Kat

Liczba postów : 67
Join date : 21/01/2009

Powrót do góry Go down

spotkanie z prawnikiem Empty Re: spotkanie z prawnikiem

Pisanie  monika 2009-05-16, 18:39

witam
dopiero dzis tu zajrzałam proszę mnie tez wpisać na listę tylko proszę o dokładny adres i godzinę ponieważ nie mieszkam we wrocławiu i musze specjalnie przyjechać

monika

Liczba postów : 4
Join date : 27/04/2009

Powrót do góry Go down

spotkanie z prawnikiem Empty Re: spotkanie z prawnikiem

Pisanie  IJ 2009-05-16, 00:32

Jakoś tak niegdzie nie doczytałam jaką kwotę zażyczył sobie Pan Dereń za poradę. Coś zaproponował, czy bierze ile uzbieramy Smile

IJ

Liczba postów : 8
Join date : 16/04/2008

Powrót do góry Go down

spotkanie z prawnikiem Empty Re: spotkanie z prawnikiem

Pisanie  juka 2009-05-15, 21:36

Dziękuję.

juka

Liczba postów : 20
Join date : 17/04/2008

Powrót do góry Go down

spotkanie z prawnikiem Empty Re: spotkanie z prawnikiem

Pisanie  Kat 2009-05-15, 13:54

1. ania_907
2. mieszkanka
3. folik
4 urszula
5. cacy
6. krytyk
7. moj sasiad michal (nie jest zarejestrowany na forum)
8. gosiapr (jeszcze do potwierdzenia)
9. Kat
10. K8
11. buntaro
12. rom-x
13. juka

Kat

Liczba postów : 67
Join date : 21/01/2009

Powrót do góry Go down

spotkanie z prawnikiem Empty Re: spotkanie z prawnikiem

Pisanie  Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Strona 1 z 3 1, 2, 3  Next

Powrót do góry

- Similar topics

 :: Gant

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach