Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

ochrona 24h to koszt 6000zł na budynek

+5
cocorosie
krytyk
rom-x
ToJa
folik
9 posters

Go down

ochrona 24h to koszt 6000zł na budynek Empty Re: ochrona 24h to koszt 6000zł na budynek

Pisanie  rom-x 2012-02-12, 22:30

wrócę do tych atrap, ceny są naprawdę nie wielkie (od 20 PLN), i jeżeli by się kilku chętnych znalazło możemy sami kupić i zamontować, może zadziała czynnik psychologiczny, kamera plus tabliczki budynek monitorowany

http://www.atrapa.pl/
http://www.rgm.com.pl/category/ochrona-i-monitoring-atrapy-kamer

rom-x

Liczba postów : 120
Join date : 17/04/2008

Powrót do góry Go down

ochrona 24h to koszt 6000zł na budynek Empty Re: ochrona 24h to koszt 6000zł na budynek

Pisanie  rom-x 2012-02-12, 22:25

zgadzam się z poniższym w 100%, ale jestem realistą i wiem, że dopóki budynek nie jest pod zarządem wspólnoty która za to płaci to monitoringu ani ochrony nie będzie. Pomysł z atrapą kamery to nie wiele kosztujące rozwiązanie na które Może by się zarządca zdecydował, jak na razie nie ponosi za budynek odpowiedzialności więc ma to głęboko. Tak długo jak będziemy trwać w stanie przejściowym tak długo budynkiem nikt się nie będzie interesował (oprócz oczywiście okolicznych lokalsów oraz pseudoartystów).

rom-x

Liczba postów : 120
Join date : 17/04/2008

Powrót do góry Go down

ochrona 24h to koszt 6000zł na budynek Empty Tak dla OCHRONY

Pisanie  klonowski 2012-02-11, 01:24

,,Zulerski blok" - niestety to trafia w sedno. Jestem zdecydowanie za wprowadzeniem ochrony. Cos moze pewnie dac monitoring (ale nie atrapy !) Czy cos z tym robimy ?

klonowski

Liczba postów : 1
Join date : 15/08/2008

Powrót do góry Go down

ochrona 24h to koszt 6000zł na budynek Empty Re: ochrona 24h to koszt 6000zł na budynek

Pisanie  cocorosie 2012-02-10, 01:32

jakie atrapy???? jakie atrapy????? tu musi siedzieć osoba, pilnować holu, kazać wpisywać się gościom na liste i musi być monitoring. Mieszkania są NON STOP okradane, niżej wystosowany głos zaniepokojenia wynika jedynie z tego że zdarzenie miało miejsce na tym samym piętrze. Myślę że jak już wszystkich okradną, albo nożem potraktują, to może jednak ktoś pójdzie po rozum do głowy i zainstaluje monitoring wraz z ochroną. Atrapy ochroniarza przy każdych z drzwi raczej nie wystarczą Very Happy
Jak jeden pan z drugim (panie też mam na uwadze), zobaczą że robi się (a robi się ewidentnie) żulerski blok, to wreszcie zorientują się że wartość ich mieszkań spadnie o jakieś 15% i troszeczkę też mniej grosza z wynajmu wpadnie Smile Ale wtedy będzie już za późno Very Happy
Już teraz widać efekty braku konsekwencji utrzymywania czystości przez zarządcę, gdyby napisy były zaraz po umieszczeniu myte/zamalowywane kolejnych nikt by się nie ośmielił wymalować. A tak, najpierw rzuca się naklejeczki, naklejeczek pani sprzatająca nie ma w zwyczaju zdrapywać, obrywa barierki, kopie panele, rysuje jeden tag, drugi, a później 30 na raz; to jest sytuacja analogiczna do parkowania w miejscach niedozwolonych, jak stoi policja i permanentnie karze, kierowcy wiedzą że tutaj nie ma co stawać bo można szybko dostać mandat, w momencie kiedy wyczuwają że nie ma gospodarza, najpierw staje jedno auto, poźniej dwa a następnie cała ulica się nimi zawala.
Niestety u nas się cała winda zapełniła się ch..ymi tagami wykonanymi przez jednosynapsydalne zwierze, tylko dlatego że zwierz się poczuł bezkarny poprzez brak działań "pana".
Moze jednak poprosimy wspólnie "pana" żeby nam zainstalował monitoring, czy uważamy że jest ok, a ślady krwi, wymiocin, ekstrementy, dewastacja wyposażenia są normą i dobrze się nam z nią tutaj żyje?????

cocorosie

Liczba postów : 76
Join date : 14/04/2008

Powrót do góry Go down

ochrona 24h to koszt 6000zł na budynek Empty Re: ochrona 24h to koszt 6000zł na budynek

Pisanie  rom-x 2012-02-09, 19:53

i właśnie jakieś skur..syny upiększyły nam windę. Może dało by się ich odstraszyć za pomocą atrap kamer i plakietek że budynek monitorowany, co o tym myślicie?

rom-x

Liczba postów : 120
Join date : 17/04/2008

Powrót do góry Go down

ochrona 24h to koszt 6000zł na budynek Empty Re: ochrona 24h to koszt 6000zł na budynek

Pisanie  gosiapr 2012-02-06, 15:03

Bardzo chetnie przylaczylabym sie do realizacji tego pomyslu, jednak zakladajac, ze w naszym budynku mieszka 80 procent studentow, czyli wynajmujacych, Ci nie bede zainteresowani ochrona na pewno. Raczej to oni przyczyniaja sie wlasnie do niszczenia naszego budynku...


gosiapr

Liczba postów : 38
Join date : 14/10/2008

Powrót do góry Go down

ochrona 24h to koszt 6000zł na budynek Empty Re: ochrona 24h to koszt 6000zł na budynek

Pisanie  hartmut 2012-01-19, 21:56

hej

czy coś sie ruszyło w tej sprawie może?

dzisiaj w dzień znowu było włamanie, wiem że była policja itd

ja w każdym razie jestem jaknajbardziej za taką ochroną, czy ktos może kontaktował się z gantem na ten temat? ja mogę wysłać list do nich w tej sprawie... może oni mogliby oficjalnie popytać właścicieli listownie

dzięki

hartmut

Liczba postów : 1
Join date : 19/08/2008

Powrót do góry Go down

ochrona 24h to koszt 6000zł na budynek Empty Re: ochrona 24h to koszt 6000zł na budynek

Pisanie  cocorosie 2011-01-21, 00:36

Folik,
o takiej wycieraczce to zarządca Kant nie słyszał, a prezes widział może raz, jak pojechał podpatrzeć mieszkania innego developera Smile
http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,36743,8973154,Rekordowe_niemal_tysiac_mieszkan_Ganta.html
dawajcie komentarze pod spodem,
a może grrupa na fb?????

cocorosie

Liczba postów : 76
Join date : 14/04/2008

Powrót do góry Go down

ochrona 24h to koszt 6000zł na budynek Empty Re: ochrona 24h to koszt 6000zł na budynek

Pisanie  folik 2011-01-20, 20:49

Jakby była ochrona można by postawić jakieś dwie doniczki przed wejście z krzaczkami, jakieś lampki podścielające je zamontować. Naprawdę małymi kosztami można sprawić że budynek będzie wyglądał dużo lepiej. Przyjemniej się chyba wraca do domu kiedy jest on zadbany i ładny. Wiem że okolica jest "straszna" ale chyba niema co zaniżać standardów do okolicy. Pierwsze co powinno się zrobić to wycieraczkę normalna zamontować np taką:
wycieraczka


folik

Liczba postów : 43
Join date : 17/04/2008

Powrót do góry Go down

ochrona 24h to koszt 6000zł na budynek Empty Re: ochrona 24h to koszt 6000zł na budynek

Pisanie  krytyk 2010-10-13, 15:37

Jesli powstanie wspolnota to musi ponad 50% wyrazic zgode .Zarzadca nic tu nie ma do gadania

krytyk

Liczba postów : 52
Join date : 14/04/2008

Powrót do góry Go down

ochrona 24h to koszt 6000zł na budynek Empty Re: ochrona 24h to koszt 6000zł na budynek

Pisanie  Torgill 2010-10-12, 11:51

Jak znam życie nie wszyscy będą chcieli takiej ochrony, albo nawet nie wszyscy odpowiedzą w tej sprawie. Tym niestety musiałby się zająć nasz zarządca i to raczej ten następny jaki będzie. Chyba, że ktoś widzi inne skuteczne rozwiązanie to chętnie wysłucham. Ja w każdym bądź razie jestem za.

Torgill

Liczba postów : 38
Join date : 01/05/2008

Powrót do góry Go down

ochrona 24h to koszt 6000zł na budynek Empty Re: ochrona 24h to koszt 6000zł na budynek

Pisanie  krytyk 2010-10-12, 10:00

Masz racje.Wycofuje sie.W pierwszej chwili pomyslalem o ochronie od 6 wieczorem do 6 rano i taka kosztuje ok 3 tys zł.Calodobowa to koszt jaki mowisz.Pytanie tylko jak mozemy cos takiego zorganizowac?Chodzic po mieszkaniach i uzyskac zgode?Nie ma jeszcze wspolnoty i nie ma kto glosowac za albo przeciw.A gant? wiadomo....
Poza tym podzial na pewno nie bedzie odbywal sie na zasadzie 6000/ilosc mieszkan.Zasada jest taka ze placi sie udzialami we wspolnocie w zaleznosci od %.Jesli masz mniejsze mieszkanie tj. mniejszy udzial to placisz mniej.

krytyk

Liczba postów : 52
Join date : 14/04/2008

Powrót do góry Go down

ochrona 24h to koszt 6000zł na budynek Empty Re: ochrona 24h to koszt 6000zł na budynek

Pisanie  cocorosie 2010-10-11, 21:44

Witam,
Ta cena 6000 pln jest jak najbardziej realna, brutto z pensji rzedu 1400 pln (a w tym przypadku sa co najmniej 4 lub 3,5 etatu potrzebne) zostaje na rękę pracownika ok 900; sorry ale jeżeli ktos uważa "z doswiadczenia" że to jest dużo za 8 godzin pilnowania budynku, to ja doprawdy nie wiem co mam dalej o tym sądzić. Podziwiam osobe która jest w stanie za 2500-3000 obdarzyć 4 etaty gdzie minimalna krajowa wynosi od 1 stycznia 1387 pln.
Oczywiscie można zatrudnić sobie pijaczków za malą kaskę i na lewo, tym nie mniej kto będzie z mieszkańców jeździł po nich co drugi dzień i wyciągał nawalonych z rodzinnych barłogów?
Zadzwońcie sobie do którychkolwiek firm ochroniarskich (i nie mam na mysli drogiego impela czy asco), a wnet sie przekonacie ze 6000 pln to standard.
Dla mnie 60 pln to jest nic za podniesienie standardu mieszkania, to jest nic za to, by nie widzieć już postępującej dewastacji budynku; to jest nic w porównaniu do mojego skradzionego roweru i okradanej co chwila komórki, to jest nic w porównaniu do miękkich kolan kiedy po raz kolejny słyszę od sąsiada że go okradli i zastanawiam się kiedy kolej na ciebie i wreszcie to jest nic za to ,żebym mógł zejść do piwnicy bez strachu że mi zlodziej "odwinie" za moment łomem, a tak było ostatnio gdy natknąłem się na nich w momencie włamu( wkradaja sie do piwnicy podważając obramienie drzwi na wysokości zamka, tym samym są w stanie wcisnąć zapadkę zamka, w momencie kiedy się uspokoiłem i poszedłem zobaczyć jak wyglądają drzwi, te już były "wystukane"/wyprostowane- polecam się temu przyjrzeć).

cocorosie

Liczba postów : 76
Join date : 14/04/2008

Powrót do góry Go down

ochrona 24h to koszt 6000zł na budynek Empty Re: ochrona 24h to koszt 6000zł na budynek

Pisanie  krytyk 2010-10-11, 13:45

Ta jakas strasznie duza cena.Mysle ze spokojnie mozna znalezc za 2500-3000 zł.Wiem to z doswiadczenia

krytyk

Liczba postów : 52
Join date : 14/04/2008

Powrót do góry Go down

ochrona 24h to koszt 6000zł na budynek Empty Re: ochrona 24h to koszt 6000zł na budynek

Pisanie  rom-x 2010-10-10, 23:21

Fakt jest możliwość uzyskać akty i GANT mógłby to zrobić dla mieszkań na piętrach od 1-5, wystarczyłoby trochę dobrej woli z ich strony ale wtedy też musieli by zmienić swoje podejście do sprawy i przyznać że na wyższych piętrach spaprali, napomniane jest o tym chyba w artykule który dotyczył naszego budynku

rom-x

Liczba postów : 120
Join date : 17/04/2008

Powrót do góry Go down

ochrona 24h to koszt 6000zł na budynek Empty Re: ochrona 24h to koszt 6000zł na budynek

Pisanie  ToJa 2010-10-09, 12:06

60 zł za msc?

ToJa

Liczba postów : 1
Join date : 09/10/2010

Powrót do góry Go down

ochrona 24h to koszt 6000zł na budynek Empty ochrona 24h to koszt 6000zł na budynek

Pisanie  folik 2010-10-08, 17:15

Witam wlasnie znajomi zalatwiali ochrone do budynku i tam koszt ochrony calodobowej (caly czas ktos siedzi przy wejsciu do budynku) to koszt 6000 czyli unas by wychodzilo 60zl / mieszkanie.
Znajomy dobiedzial sie ze jakis budynek we wrocku rowniez mial ten problem i tam adwokatowi udalo sie uzyskac akty notarialne bez tego odbioru budynku jakis kruczek prawny ponoc jest. Tylko ie wiem czy to dla nas jest lepsze rozwiazanie czy Gant nie zapomni o nas juz na zawsze Smile i zostaniemy z wlasnym mieszkaniem bez pozwolenia na mieszkanie w nim Wink

folik

Liczba postów : 43
Join date : 17/04/2008

Powrót do góry Go down

ochrona 24h to koszt 6000zł na budynek Empty Re: ochrona 24h to koszt 6000zł na budynek

Pisanie  Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach