Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Przyszłe roszczenia

2 posters

 :: Gant

Go down

Przyszłe roszczenia Empty Re: Przyszłe roszczenia

Pisanie  psk 2012-07-12, 17:18

Witam.

W aktach na ul. Pomorskiej było identycznie, aczkolwiek kto się uparł, to podpisał akt notarialny bez tego zapisu.
Radzę od razu skonsultować z prawnikiem projekt aktu i ewentualnie pomyśleć o zgłoszeniu do UOKiK wszystkie zapisy które są dla Was krzywdzące.

psk

Liczba postów : 7
Join date : 08/05/2009
Skąd : po sąsiedzku: pomorska

Powrót do góry Go down

Przyszłe roszczenia Empty Przyszłe roszczenia

Pisanie  rom-x 2012-06-14, 22:46

Tak się niedawno zastanawiałem jak to będzie wyglądało gdy GANT już zaproponuje nam akty notarialne (efekty prac budzą nadzieje). Przypomniałem sobie tą śmieszną propozycję aktu i udziału w własności budynku, była tam pozycja w której zapisano iż roszczenia znoszą się itp co teoretycznie uniemożliwiałoby staranie się o odszkodowanie. Prawdopodobnie coś podobnego będzie chciał przemycić i tym razem więc przeglądnąłem sobie strony uokik z zabronionymi klauzulami i znalazłem coś takiego:
postanowienie uznane za niedozwolone:
Strony oświadczają, że w związku z dokonanym rozliczeniem znoszą między sobą wszelkie roszczenia wynikające z wykonania umowy na wybudowanie i sprzedaż lokalu mieszkalnego poza wynikającymi bezpośrednio z niniejszego aktu oraz bezwzględnie obowiązujących przepisów prawa

dokumentu pdf niestety nie mogę wrzucić Sad ale kto chętny to znajdzie na stronach uokik Sygnatura akt: Sygn. akt XVII AmC 2/08

Nie stanowi to dokładnie naszej sytuacji ale odnosi się do podobnego zapisu, myślę że gdyby lepiej poszukać można by znaleźć i inne podobne. W każdym razie możemy się bronić przed tego typu zapisami
pzdr

rom-x

Liczba postów : 120
Join date : 17/04/2008

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 :: Gant

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach