Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

akty notarialne

+3
cocorosie
gosiapr
Kris
7 posters

 :: Gant

Go down

akty notarialne Empty Re: akty notarialne

Pisanie  rom-x 2013-05-13, 09:55

jeszcze 3 miesiące czekania Sad tak mi powiedzieli w sądzie gdy składałem wniosek o wpis do hipoteki banku

rom-x

Liczba postów : 120
Join date : 17/04/2008

Powrót do góry Go down

akty notarialne Empty Re: akty notarialne

Pisanie  maciej1 2013-05-12, 13:01

btw. pewnie zauważyliście, że na księdze wieczystej, z której wydzielane są nasze odrębne akty własności, figurują 4 dość spore hipoteki (dział IV).
Do czasu kiedy hipoteki te nie zostaną zniesione - nie będzie możliwe wyodrębnienie własności. Co prawda wnioski o zniesienie hipotek zostały wniesione i podobno to tylko formalność -ale potrwać to może jeszcze około 4 miesiące czyli optymistycznie do września 2013... i dopiero wtedy będzie można myśleć o ewentualnych szampanach...Wink

maciej1

Liczba postów : 16
Join date : 05/01/2009

Powrót do góry Go down

akty notarialne Empty Re: akty notarialne

Pisanie  maciej1 2013-04-28, 16:55

Ja już podpisałem, niestety nie udało mi się nic zmienić w treści AN. Zakładam jednak, że jeżeli znajdują się w nim niedozwolone (niekorzystne dla klientów) klauzule - to będzie je można i tak podważyć. Czy jest ktoś kto jeszcze nie podpisał? pozdr.

maciej1

Liczba postów : 16
Join date : 05/01/2009

Powrót do góry Go down

akty notarialne Empty Re: akty notarialne

Pisanie  rom-x 2013-04-19, 13:24

Ustępstwo na jakie GANT idzie to w sprawie reklamy, można zmienić że to jest logo itp. Co do reszty to powiedzieli, że nie pomimo, że zapisy mogą być spokojnie zakwestionowane przez UOKiK. Wspólnota mieszkaniowa która się zawiązała to inna bajka, przypuszczam że jeszcze nie raz ten temat będzie poruszony na forum. Trudno będzie zebrać wystarczającą ilość właścicieli żeby coś zmienić Sad
pzdr

rom-x

Liczba postów : 120
Join date : 17/04/2008

Powrót do góry Go down

akty notarialne Empty Re: akty notarialne

Pisanie  juka 2013-04-18, 17:53

Czy ktoś z forumowiczów ma już podpisany akt notarialny? Bo ponoć jest podpisanych około 40 aktów...stąd też nastąpiła zmiana opłat, gdyż została założona wspólnota mieszkaniowa. A jeśli jest ktoś kto podpisał akt to czy cokolwiek zostało zmienione w tych proponowanych przez Ganta? Proszę, podzielcie się to bezcenną wiedzą

juka

Liczba postów : 20
Join date : 17/04/2008

Powrót do góry Go down

akty notarialne Empty Re: akty notarialne

Pisanie  gosiapr 2013-04-15, 14:00

oto odpowiedź z Ganta:

Witam serdecznie
Pani Małgorzato bardzo mi przykro, ale nie mam zgody spółki na usunięcie tego zapisu.
Bardzo proszę o potwierdzenie jutrzejszego terminu podpisania aktu.

Pozdrawiam,

Ilona Michalska
Specjalista d/s finansów
Gant Development S.A.
50-121 Wrocław, ul. Szewska 74
M +48 691 306 906
T +48 71 7693 836

gosiapr

Liczba postów : 38
Join date : 14/10/2008

Powrót do góry Go down

akty notarialne Empty Re: akty notarialne

Pisanie  gosiapr 2013-04-14, 15:29

Otrzymałam mailem termin podpisania umowy 16.04. Zamierzam w odpowiedzi zapytać co w przypadku kiedy 1 z punktów umowy mi nie odpowiada i określić który. Będą musieli mi odpisać przed 16-tym... Gosia

gosiapr

Liczba postów : 38
Join date : 14/10/2008

Powrót do góry Go down

akty notarialne Empty Re: akty notarialne

Pisanie  nowy 2013-04-11, 10:05

ja wyslalam do nich maila zeby podlai mi moje saldo, no to sobie czekam 3 dzien, i pewnie jeszcze poczekam...

a ijak sie dowiedzialam na odpowiedz maja 2 tyg.....
A oplaty wzrosly poniewaz Gant sie na nie zgodzil,

rom-x napisał:Ja dostałem od nich rachunki do zapłacenia za Marzec z podziałem do 15 go i po 15 marca. Ponieważ na początku miesiąca zawsze płaciłem zaliczkę na poczet opłat eksploatacyjnych to nie zamierzam im tego płacić do momentu aż rozliczą się z tego co już wpłaciłem. Po telefonie do RedNet pan skarbnik mówił że należy zapłacić ale nie był w stanie wytłumaczyć czy rozliczą się i czy zwrócą w przypadku ewentualnej nadpłaty.
W tym momencie opłaty wzrosły mi od kwietnia o ok 40% Sad
Niech tylko ta wspólnota zacznie działać
pzdr

nowy

Liczba postów : 14
Join date : 18/03/2013

Powrót do góry Go down

akty notarialne Empty Re: akty notarialne

Pisanie  rom-x 2013-04-11, 10:02

Ja dostałem od nich rachunki do zapłacenia za Marzec z podziałem do 15 go i po 15 marca. Ponieważ na początku miesiąca zawsze płaciłem zaliczkę na poczet opłat eksploatacyjnych to nie zamierzam im tego płacić do momentu aż rozliczą się z tego co już wpłaciłem. Po telefonie do RedNet pan skarbnik mówił że należy zapłacić ale nie był w stanie wytłumaczyć czy rozliczą się i czy zwrócą w przypadku ewentualnej nadpłaty.
W tym momencie opłaty wzrosły mi od kwietnia o ok 40% Sad
Niech tylko ta wspólnota zacznie działać
pzdr

rom-x

Liczba postów : 120
Join date : 17/04/2008

Powrót do góry Go down

akty notarialne Empty Re: akty notarialne

Pisanie  maciej1 2013-04-09, 22:21

Czy ktoś z Was otrzymał już odpowiedź z Ganta w sprawie usunięcia zapisów dot. rezygnacji z roszczeń oraz obowiązku umieszczenia reklamy?
Jeżeli dobrze rozumiem odpowiedź UOKiK odnośnie punktu 3.3. (rezygnacja z roszczeń) to, nawet jeżeli taka klauzula będzie w AkcieNot. to i tak będzie ją można zakwestionować w ewentualnym pozwie - jako rażąco naruszającą interesy konsumentów (art. 3851 par. 1 Kodeksu cywilnego). Najlepiej jednak aby Gant całkowicie ją wykreślił na podstawie w/w artykułu...
btw. Czy ktoś ma już podpisany akt?
pozdrawiam, Maciek

maciej1

Liczba postów : 16
Join date : 05/01/2009

Powrót do góry Go down

akty notarialne Empty Re: akty notarialne

Pisanie  juka 2013-04-09, 12:26

Nie tylko ty, ja właśnie pocztę odebrałam ;/... ale co oni tam podoliczali - koszty zarządu nieruchomością wspólną!!! najpierw musi być coś zarządzane żeby pobierać koszt! a energia elektryczna "wspólna" u mnie to jakiś żart - jak na taką wspólną energię to stanowczo za dużo - Nie podoba mi się to

juka

Liczba postów : 20
Join date : 17/04/2008

Powrót do góry Go down

akty notarialne Empty Re: akty notarialne

Pisanie  nowy 2013-04-09, 10:59

czy tylko ja z racji nie podpisania aktu notarialnego dostalam podwyzke oplat za mieszkanie??
jakos tak dziwnie sie zbieglo w czasie Sad(

nowy

Liczba postów : 14
Join date : 18/03/2013

Powrót do góry Go down

akty notarialne Empty rękojmia

Pisanie  cocorosie 2013-04-08, 23:41

Jakoś mam słabe przeczucie co do tego, że Gant weźmie się za odświeżenie budynku.
Zrobił to co miał zrobić zgodnie w wymaganiami nadzoru budowlanego.
Obym się mylił.

cocorosie

Liczba postów : 76
Join date : 14/04/2008

Powrót do góry Go down

akty notarialne Empty Re: akty notarialne

Pisanie  gosiapr 2013-04-08, 17:01

Dlaczego tu taka cisza? czyżby wszyscy pognali podpisywać akty po artykule w piątkowej wyborczej?

gosiapr

Liczba postów : 38
Join date : 14/10/2008

Powrót do góry Go down

akty notarialne Empty akty notarialne

Pisanie  Kris 2013-04-03, 14:32

Witam,
Czy ktoś z Was byłby zainteresowany podpisaniem aktu notarialnego w innej kancelarii niż współpracująca z firmą GANT?
Ja już podjęłam kroki w tym kierunku. Na pewno byłoby szybciej, gdybyśmy zebrali garstkę osób. GANT musi komplet dokumentów zebrać i dostarczyć do innego niż swój notariusz. Gdyby dostarczał to do piętnastu nowych notariuszy, na pewno by to trwało, jeśli będzie miał jednego, to jednym rzutem na taśmę będziemy mieli sprawę załatwioną. Ja jakoś nie mam przekonania do "współpracujących" kancelarii.
Poza tym notariusz sam mi powiedział, że przy takiej zagmatwanej inwestycji, dużooo roboty jak na jeden akt... W sumie się nie dziwię. Więc jeśli ktoś z Was byłby chętny, to możemy się zgrupować Smile
Poza tym może teraz byłoby warto zatrudnić jakiegoś prawnika, żeby nie zrobili nas w bambuko np. z rękojmią, doprowadzeniem budynku do nowego stanu. Przypominam, że do tej pory utrzymywaliśmy ich plac budowy, teraz dopiero nabywamy nowe mieszkania i nowe części wspólne, więc powinni wszystko doprowadzić do porządku.

Kris

Liczba postów : 8
Join date : 09/03/2009

Powrót do góry Go down

akty notarialne Empty Re: akty notarialne

Pisanie  Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 :: Gant

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach