Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Ktoś wie czy budynek przeszedł odbiór ?

+4
maciej1
gosiapr
Lets_Go
rom-x
8 posters

 :: Gant

Strona 1 z 2 1, 2  Next

Go down

Ktoś wie czy budynek przeszedł odbiór ? Empty Re: Ktoś wie czy budynek przeszedł odbiór ?

Pisanie  nowy 2013-03-27, 15:39

maciej1 napisał:Czy ktoś z Was otrzymał już odpowiedź z Ganta w sprawie usunięcia zapisów dot. rezygnacji z roszczeń oraz obowiązku umieszczenia reklamy?
Jeżeli dobrze rozumiem odpowiedź UOKiK odnośnie punktu 3.3. (rezygnacja z roszczeń) to, nawet jeżeli taka klauzula będzie w AkcieNot. to i tak będzie ją można zakwestionować w ewentualnym pozwie - jako rażąco naruszającą interesy konsumentów (art. 3851 par. 1 Kodeksu cywilnego). Najlepiej jednak aby Gant całkowicie ją wykreślił na podstawie w/w artykułu...

ja nie mam jeszcze zadnej odpowiedzi

nowy

Liczba postów : 14
Join date : 18/03/2013

Powrót do góry Go down

Ktoś wie czy budynek przeszedł odbiór ? Empty Re: Ktoś wie czy budynek przeszedł odbiór ?

Pisanie  maciej1 2013-03-27, 09:59

Czy ktoś z Was otrzymał już odpowiedź z Ganta w sprawie usunięcia zapisów dot. rezygnacji z roszczeń oraz obowiązku umieszczenia reklamy?
Jeżeli dobrze rozumiem odpowiedź UOKiK odnośnie punktu 3.3. (rezygnacja z roszczeń) to, nawet jeżeli taka klauzula będzie w AkcieNot. to i tak będzie ją można zakwestionować w ewentualnym pozwie - jako rażąco naruszającą interesy konsumentów (art. 3851 par. 1 Kodeksu cywilnego). Najlepiej jednak aby Gant całkowicie ją wykreślił na podstawie w/w artykułu...

maciej1

Liczba postów : 16
Join date : 05/01/2009

Powrót do góry Go down

Ktoś wie czy budynek przeszedł odbiór ? Empty Re: Ktoś wie czy budynek przeszedł odbiór ?

Pisanie  nowy 2013-03-25, 12:45

krytyk napisał:Prosba o wysylanie powiadomien do UOKiK na ganta o wpisywanie zabronionych klauzul.Ja juz wyslalem.

ja tez

nowy

Liczba postów : 14
Join date : 18/03/2013

Powrót do góry Go down

Ktoś wie czy budynek przeszedł odbiór ? Empty Re: Ktoś wie czy budynek przeszedł odbiór ?

Pisanie  krytyk 2013-03-25, 12:13

Prosba o wysylanie powiadomien do UOKiK na ganta o wpisywanie zabronionych klauzul.Ja juz wyslalem.

krytyk

Liczba postów : 52
Join date : 14/04/2008

Powrót do góry Go down

Ktoś wie czy budynek przeszedł odbiór ? Empty Re: Ktoś wie czy budynek przeszedł odbiór ?

Pisanie  nowy 2013-03-25, 12:10

czy ktos moze juz kontaktowal sie z Ganetm na temat usuniecia tych 2 punktow z aktu???

nowy

Liczba postów : 14
Join date : 18/03/2013

Powrót do góry Go down

Ktoś wie czy budynek przeszedł odbiór ? Empty Re: Ktoś wie czy budynek przeszedł odbiór ?

Pisanie  krytyk 2013-03-24, 20:13


krytyk

Liczba postów : 52
Join date : 14/04/2008

Powrót do góry Go down

Ktoś wie czy budynek przeszedł odbiór ? Empty Re: Ktoś wie czy budynek przeszedł odbiór ?

Pisanie  krytyk 2013-03-23, 15:27

Szanowny Panie

Obydwa te postanowienia należy uznać za klauzule niedozwolone, choć w przypadku par. 7a łatwiejsze jest wskazanie podstaw. Klauzule dotyczące reklam zostały już wpisane do rejestru klauzul niedozwolonych pod numerami 3533 i 3534. Mimo znaczących różnic i klauzule wpisane do rejestru i klauzula z Pańskiej umowy ograniczają prawa właścicieli lokali mieszkalnych jako członków wspólnoty mieszkaniowej.
Natomiast co do par. 3 pkt 3, Pańskie obawy są słuszne. Postanowienie wyklucza dochodzenie roszczeń innych niż z tytułu rękojmi. Jak dotąd podobne postanowienie nie znalazło się w rejestrze klauzul niedozwolonych. Jednak uzależnianie zawarcia umowy przyrzeczonej od złożenia oświadczenia o należytym wykonaniu umowy przedwstępnej i zrzeczenia się roszczeń z góry, należy uznać za sprzeczne z dobrymi obyczajami i naruszające rażąco interesy konsumentów (art. 3851 par. 1 Kodeksu cywilnego). Dlatego w ewentualnym pozwie konieczne będzie zakwestionowanie tej klauzuli.
W interesie publicznym można natomiast praktyki dewelopera zgłosić do UOKiK:
http://www.uokik.gov.pl/zbiorowe_interesy_konsumentow.php
http://www.uokik.gov.pl/faq_zagadnienia_ogolne.php#faq1197
http://www.uokik.gov.pl/faq_zagadnienia_ogolne.php#faq1198

krytyk

Liczba postów : 52
Join date : 14/04/2008

Powrót do góry Go down

Ktoś wie czy budynek przeszedł odbiór ? Empty Re: Ktoś wie czy budynek przeszedł odbiór ?

Pisanie  nowy 2013-03-22, 16:12

Umiescic reklame moze i moze, ale umiesici ja nieodplatnie i bezterminowo.....

nowy

Liczba postów : 14
Join date : 18/03/2013

Powrót do góry Go down

Ktoś wie czy budynek przeszedł odbiór ? Empty Re: Ktoś wie czy budynek przeszedł odbiór ?

Pisanie  krytyk 2013-03-22, 16:08

Wlasnie zadzwonil do mnie jeden z rzecznkow( wyslalem przezornie do kilku) i powiedzial:

1.Deweloper moze umiescic reklame bo nigdzie nie jest napisane ze nie moze, ale mozna powolac sie na umowe przedwstepna i wspomniec ze tam nie bylo takich zapisow.Dodatkowo mozna wnioskowac aby zostalo okreslone jakiej wielkosci jest to reklama, gdzie itp.
2.Co do roszczen to trzeba w tym punkcie zaznaczyc tak jak jest napisane odnosnie rekojmi-" zachowując jednak przysługujące jej uprawnienia z tytułu udzielonej rękojmi"
zachowujac prawa do ubiegania sie o roszczenia z tytulu niedotrzymania terminu spowodowanej samowola budowlana w nastepstwie czego dotknely nas jakies kary bankowe czy wyzsze oprocentowanie.

krytyk

Liczba postów : 52
Join date : 14/04/2008

Powrót do góry Go down

Ktoś wie czy budynek przeszedł odbiór ? Empty Re: Ktoś wie czy budynek przeszedł odbiór ?

Pisanie  nowy 2013-03-22, 16:00

tyle czasu juz czekalam to poczekam jeszcze troche , bede wdzieczna za informacje od rzecznika rzecznik Smile

nowy

Liczba postów : 14
Join date : 18/03/2013

Powrót do góry Go down

Ktoś wie czy budynek przeszedł odbiór ? Empty Re: Ktoś wie czy budynek przeszedł odbiór ?

Pisanie  krytyk 2013-03-22, 15:19

Wyslalem kopie propozycji aktu z adnotacja o niepokojacych wpisach do Urzedu Miejskiego do rzecznika konsumentów.
Wezwania do podpisania aktów wysylaja powoli abysmy sie nie dogadali razem i nie z braku czasu p.Justyny.
Jak juz wiekszosc podpisze w takiej formie to ich argumentem bedzie: "przeciez wiekszosc sie zgodzila".

krytyk

Liczba postów : 52
Join date : 14/04/2008

Powrót do góry Go down

Ktoś wie czy budynek przeszedł odbiór ? Empty Re: Ktoś wie czy budynek przeszedł odbiór ?

Pisanie  nowy 2013-03-22, 12:10

Ciekawe co na to Gant jak te 2 punkty bedzie sie chcialo usunac z aktu, pewnie nie bedzie to takie proste:(((

nowy

Liczba postów : 14
Join date : 18/03/2013

Powrót do góry Go down

Ktoś wie czy budynek przeszedł odbiór ? Empty Re: Ktoś wie czy budynek przeszedł odbiór ?

Pisanie  Karolina 2013-03-21, 23:21

Rozmawiałam wczoraj z panią Justyna Kozińską w sprawie aktów notarialnych. Powiedziała, że już zaczęli podpisywać akty notarialne.
Na pytanie czemu zatem nie wszyscy zostali o tym poinformowani, stwierdziła, że jeszcze nie miała czasu wysłać zawiadomień, ale pójdą w tym tygodniu. Natomiast jeśli ktoś do niej dzwoni może się od razu umówić na konkretny termin.
Ja póki co poprosiłam o wzór umowy i dostałam. Oczywiście jest tam klauzula o zrzeczeniu się wszelkich roszczeń. I jak ktoś już wspomniał zgoda na bezpłatne i bezterminowe umieszczenie reklamy ganta.
Chętnie bym skonsultowała umowę z prawnikiem albo zaprzyjaźnionym notariuszem.
Jeśli ktoś chce podpisać umowę u innego notariusza niż wskazany przez ganta to oczywiście może. Problem tylko w tym, że nie wiadomo kiedy to będzie możliwe, bo najpierw będą podpisywać umowy u swojego notariusza. Tam mają już wszystkie dokumenty, a do innego notariusza trzeba będzie je dostarczyć, a kto wie kiedy pani Justyna będzie miała na to czas.

pzdr
karolina

Karolina

Liczba postów : 3
Join date : 14/04/2008

Powrót do góry Go down

Ktoś wie czy budynek przeszedł odbiór ? Empty Re: Ktoś wie czy budynek przeszedł odbiór ?

Pisanie  juka 2013-03-21, 16:26

Czy ktoś jeszcze dostał info o akcie notarialnym? Bo ja osobiści nie, więc nie wiem czy tylko jedna osoba ma to szczęście... Czy mam zacząć dzwonić i mailować żeby mi też coś przysłali do wglądu??

juka

Liczba postów : 20
Join date : 17/04/2008

Powrót do góry Go down

Ktoś wie czy budynek przeszedł odbiór ? Empty Re: Ktoś wie czy budynek przeszedł odbiór ?

Pisanie  krytyk 2013-03-21, 12:12

Mam po prostu moja zaprzyjazniona ktorej bardziej ufam. Ta jest na uslugach GANT'a i ma pewnie z nim jakas umowe wiec -jak sam GANT nie jest dla mnie obiektywna.

krytyk

Liczba postów : 52
Join date : 14/04/2008

Powrót do góry Go down

Ktoś wie czy budynek przeszedł odbiór ? Empty Re: Ktoś wie czy budynek przeszedł odbiór ?

Pisanie  nowy 2013-03-21, 11:37

krytyk napisał:Koszt aktu uzalezniony jest od wielkosci mieszkania i u mnie to ok 1700 zł.Ich kancelaria to:
Kancelaria Notarialnej Agata Romanowicz, Kamila Komarzańska, Tomasz Kalinowski spółka cywilna we Wrocławiu, Rynek 60
Osobiscie sugeruje inna kancelarie.

A czemu sugerujesz inna kancelarie?? Czy to nie Gant narzuca nam kancelarie? Nie wiem czy oni sie zgodza zeby z kazdym skakac po roznych kancelariach...
Masz jakas wybrana?

nowy

Liczba postów : 14
Join date : 18/03/2013

Powrót do góry Go down

Ktoś wie czy budynek przeszedł odbiór ? Empty Re: Ktoś wie czy budynek przeszedł odbiór ?

Pisanie  krytyk 2013-03-20, 18:52

Koszt aktu uzalezniony jest od wielkosci mieszkania i u mnie to ok 1700 zł.Ich kancelaria to:
Kancelaria Notarialnej Agata Romanowicz, Kamila Komarzańska, Tomasz Kalinowski spółka cywilna we Wrocławiu, Rynek 60
Osobiscie sugeruje inna kancelarie.

krytyk

Liczba postów : 52
Join date : 14/04/2008

Powrót do góry Go down

Ktoś wie czy budynek przeszedł odbiór ? Empty Re: Ktoś wie czy budynek przeszedł odbiór ?

Pisanie  rom-x 2013-03-20, 18:41

ktoś wie jak się nazywa notariusz którego wyznaczył GANT ?

rom-x

Liczba postów : 120
Join date : 17/04/2008

Powrót do góry Go down

Ktoś wie czy budynek przeszedł odbiór ? Empty Re: Ktoś wie czy budynek przeszedł odbiór ?

Pisanie  rom-x 2013-03-19, 14:29

Z tego wynika że liczą sobie całą taksę notarialną. Zastanawiam się czy w naszym przypadku nie ma zastosowania Dz.U. z 2004 r. nr 148, poz. 1564 z późniejszymi zmianami a dokładnie rozszerzenie paragrafu 6 i punkt 16 (z 2007 roku), powinniśmy płacić połowę maksymalnej wartości. Hmm jakoś GANTowi w niczym nie wierzę i lepiej dobrze się wcześniej popytać
pzdr

rom-x

Liczba postów : 120
Join date : 17/04/2008

Powrót do góry Go down

Ktoś wie czy budynek przeszedł odbiór ? Empty Re: Ktoś wie czy budynek przeszedł odbiór ?

Pisanie  nowy 2013-03-19, 12:19

rom-x napisał:A wiecie ile sobie życzą za akt? (jeszcze nie miałem okazji zaglądnąć do skrzynki)
pzdr

koszt aktu 2540 zł

nowy

Liczba postów : 14
Join date : 18/03/2013

Powrót do góry Go down

Ktoś wie czy budynek przeszedł odbiór ? Empty Re: Ktoś wie czy budynek przeszedł odbiór ?

Pisanie  rom-x 2013-03-19, 12:18

A wiecie ile sobie życzą za akt? (jeszcze nie miałem okazji zaglądnąć do skrzynki)
pzdr

rom-x

Liczba postów : 120
Join date : 17/04/2008

Powrót do góry Go down

Ktoś wie czy budynek przeszedł odbiór ? Empty Re: Ktoś wie czy budynek przeszedł odbiór ?

Pisanie  nowy 2013-03-19, 11:50

krytyk napisał:W akcie jest niestety bezterminowa zgoda na umieszczenie reklamy Gantu na naszym budynku.Czy to jest zgodne z prawem???

bezterminowa i nieodpłatna:((

nowy

Liczba postów : 14
Join date : 18/03/2013

Powrót do góry Go down

Ktoś wie czy budynek przeszedł odbiór ? Empty Re: Ktoś wie czy budynek przeszedł odbiór ?

Pisanie  krytyk 2013-03-19, 11:49

W akcie jest niestety bezterminowa zgoda na umieszczenie reklamy Gantu na naszym budynku.Czy to jest zgodne z prawem???

krytyk

Liczba postów : 52
Join date : 14/04/2008

Powrót do góry Go down

Ktoś wie czy budynek przeszedł odbiór ? Empty Re: Ktoś wie czy budynek przeszedł odbiór ?

Pisanie  nowy 2013-03-19, 09:18

no jednak przysłali wzór aktu, oczywiście zawartosctaka jak można było się spodziewać...

nowy

Liczba postów : 14
Join date : 18/03/2013

Powrót do góry Go down

Ktoś wie czy budynek przeszedł odbiór ? Empty Re: Ktoś wie czy budynek przeszedł odbiór ?

Pisanie  krytyk 2013-03-18, 22:29

Aktu Ci nie przesla bo jest tam ,z pewnoscia,zapisane ze rezygnujesz ze wszystkich roszczen na wieki wieków.Prawdopodobnie postawia nas przed faktem dokonanym a ze jeszcze nam sie spieszy.... To dziala na ich korzysc.Teraz chca byc dobrymi doradcami sugerujac wrecz podpisywanie jak najszybsze powolujac sie na spadek kursu gieldowego ( p. Artur Pietrasinski).Rozboj w bialy dzien

krytyk

Liczba postów : 52
Join date : 14/04/2008

Powrót do góry Go down

Ktoś wie czy budynek przeszedł odbiór ? Empty Re: Ktoś wie czy budynek przeszedł odbiór ?

Pisanie  Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Strona 1 z 2 1, 2  Next

Powrót do góry

- Similar topics

 :: Gant

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach