Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

I wszystko jasne !!!

+15
marek.klonowski
psk
Lets_Go
majki
maciej1
pazziu1
gosiapr
cocorosie
BigBo
Kat
rom-x
folik
RafMaj
Torgill
cacy
19 posters

 :: Gant

Strona 1 z 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

I wszystko jasne !!! Empty Re: I wszystko jasne !!!

Pisanie  Torgill 2011-11-25, 22:53

Witam!

Bardzo proszę te osoby, które nie dotarły na spotkanie o wysłanie swoich adresów mailowych i numerów mieszkań na Kaszubskiej na mój adres: info@scenarzysta.com.
Stworzyliśmy listę kontaktową w celu lepszej komunikacji. Będę mógł wysłać wtedy pismo od Ganta, które czytałem na zebraniu i dodatkowe informacje.

Dziękuję wszystkim, którzy się zjawili - mail z informacjami już posłałem!

Torgill

Liczba postów : 38
Join date : 01/05/2008

Powrót do góry Go down

I wszystko jasne !!! Empty Re: I wszystko jasne !!!

Pisanie  krytyk 2011-11-25, 14:50

Ja bylem o 20.10 i tez juz nikogo nie bylo.Pani kelnerka powiedziala mi ze byli ludzie z jakiegos Stowarzyszenia :-) ale juz poszli i nie wie dokad.
Szkoda ze nie zostawiliscie informacji :-(

krytyk

Liczba postów : 52
Join date : 14/04/2008

Powrót do góry Go down

I wszystko jasne !!! Empty Re: I wszystko jasne !!!

Pisanie  marek.klonowski 2011-11-25, 03:31

A ja dotarlem do 7k tyle, ze o 20.25 juz niekogo nie bylo Sad Jesli sie spotkanie odbylo bylbym wdzieczny za informacje tu na forum - ewentualnie pozowolenie na kontakt telefonicznie/mailowo . Moj mail to klonowski na wp.pl
Pozdrawiam
MK

marek.klonowski

Liczba postów : 3
Join date : 01/08/2008

Powrót do góry Go down

I wszystko jasne !!! Empty Re: I wszystko jasne !!!

Pisanie  juka 2011-11-24, 21:37

Niestety nie dotrę na spotkanie... nie uda mi się dojechać na 20.00 ani nawet na 21.00 czego bardzo żałuję i będę wdzięczna jak się podzielicie informacjami na forum,
Pozdrawiam

juka

Liczba postów : 20
Join date : 17/04/2008

Powrót do góry Go down

I wszystko jasne !!! Empty Re: I wszystko jasne !!!

Pisanie  Torgill 2011-11-24, 14:36

Spotkanie jak najbardziej aktualne, 20.00 w 7 kotach!!!

Torgill

Liczba postów : 38
Join date : 01/05/2008

Powrót do góry Go down

I wszystko jasne !!! Empty Re: I wszystko jasne !!!

Pisanie  majki 2011-11-24, 13:00

Nadal. Spotykamy się w klubie 7 kotów. Do zobaczenia!

majki

Liczba postów : 12
Join date : 30/04/2009

Powrót do góry Go down

I wszystko jasne !!! Empty Re: I wszystko jasne !!!

Pisanie  juka 2011-11-23, 19:57

Witam,
Chciałam zapytać czy spotkanie 24.11 o 20.00 w 7 kotów nadal aktualne? Czy na 10 piętrze na Kaszubskiej? Bo chciałabym być, ale muszę dojechać Wink do Wro, więc wolę się upewnić

juka

Liczba postów : 20
Join date : 17/04/2008

Powrót do góry Go down

I wszystko jasne !!! Empty Re: I wszystko jasne !!!

Pisanie  porc 2011-11-22, 16:20

Witam, zdaje się że mamy tutaj w watku wymieszane informacje na temat Pomorskiej 32(wspomniane akty notarialne jej dotyczą)i Kaszubskiej 15. Tak jak kolezanka ponizej napisala oficjalna infomacja z Ganta nt. Kaszubskiej 15 zakonczyla sie w maju 2011. Po kilku dniach z rzedu prób dodzwonienia sie do Ganta, wczoraj oddzwonili do mnie nastepujacymi informacjami: ponowne rozpatrzenie sprawy przez PINB zostało zakończone niepomyslnie, w zwiazku z czym Gant postanowił nie odwoływac sie wiecej do wyższej instancji. Aktualnie próbuja dogadać sie z powiatowym inpektoratem na wlasna reke, złozyli kolejny "projekt zastepczy", czekaja na odzew. Na poczatku grudnia ma niby być coś wiadomo. Z naszego punktu widzenia wyglada to na znana melodie i odwlekanie sprawy. Nie znaczy to oczywiscie że powinniśmy bezczynnie czekać. Z pewnościa warto swoją drogą zorganizować konsultacje z kompetentnym prawnikiem.

porc

Liczba postów : 1
Join date : 18/12/2009

Powrót do góry Go down

I wszystko jasne !!! Empty Re: I wszystko jasne !!!

Pisanie  juka 2011-11-21, 18:17

Tak czytam i czytam, i nie wiem czy mi coś umknęło. Bo widzę, że jest jakaś mowa o aktach notarialnych z jakąś klauzulą, ale czy to chodzi o Kaszubską? Bo z tego co wiem tu jeszcze nic nie wiadomo...oprócz tego, że ciągle nie ma pozwolenia... i tak już od kilku lat przeszło.. Rolling Eyes W Kancie ogólnie zlewka...mi nikt nawet nie łaskaw był odpisać na maila i oddzwonić na kolejne telefony, więc w zasadzie nic nowego nie wiem, niż to co się dowiedziałam z pisma z maja tego roku, o tym że PINB ponownie odmówił zatwierdzenia projektu, i że na wskutek zażalenia jakie Kant wniósł rzekomo do DWINB - to ten organ II instancji uchylił tą decyzję wydaną przez PINB i nakazał ponowne rozpatrzenie sprawy...i na tym się moja wiedza kończy..no i oczywiście przyrzeczone kolejne "gruszki na wierzbie";... czy ktoś wie coś innego?

juka

Liczba postów : 20
Join date : 17/04/2008

Powrót do góry Go down

I wszystko jasne !!! Empty Re: I wszystko jasne !!!

Pisanie  Agator 2011-11-17, 17:50

Zanim zacznie się poszukiwania prawnika trzeba się podzielić na dwie grupy - tych co chcą podpisać akt notarialny i mieć to z głowy oraz tych, co chcą treść aktu negocjować lub/i iść do sądu po odszkodowanie. Najlepiej byłoby przekonać grupę pierwszą by przynajmniej się trochę wstrzymała z podpisaniem i negocjować z pozycji całego bloku, a nie 5 osób, którym się to nie podoba. Bo tak małą grupą nie będziemy mieć żadnej siły przebicia.
I tutaj pojawia się pytanie: czy przy małej grupie w ogóle jest to gra warta świeczki? Proces może trwać kilka lat i przez te kilka lat trzeba będzie płacić wyższe raty za brak aktu, a i tak żaden porządny prawnik nie zagwarantuje 100 proc zwycięstwa. Dlatego też położyłabym największy nacisk na rozegranie sprawy przed procesem.
P.S.
Może tak prawnika od Krzywdów? Smile

Agator

Liczba postów : 2
Join date : 14/11/2011

Powrót do góry Go down

I wszystko jasne !!! Empty Re: I wszystko jasne !!!

Pisanie  krytyk 2011-11-17, 14:02

Nie to ze jestem sceptyczny co do takich spotkan bez okreslonego dokladnie planu i celu ale do tej pory bylo ich kilka i co...
I nic
Pamietacie spotkanie z prawnikiem ? Tez wszystko rozeszlo sie po kosciach.
Dlatego dobrze jest zlozyc tutaj deklaracje konkretna co do wynajecia prawnika i moze ktos sie zglosi kto zna takiego
W bloku mieszka chyba 70 wlascicieli a zainteresowanych jest 5-10. Gdzie reszta?
W 10 osob bez prawnika( zaufanego, zyczliwego, doswiadczonego w podobnych sprawach a nie takiego ktory od razu mowi o platnosciach), planu w knajpie nic konkretnego nie ustalimy moim zdaniem. ( moze i obym sie mylil)
Moze do spotkania bardziej sie przygotowac a nie robic spontanicznie.
Wszycy ponarzekamy i co? zrobi nam sie lepiej?
Nie tedy droga.

krytyk

Liczba postów : 52
Join date : 14/04/2008

Powrót do góry Go down

I wszystko jasne !!! Empty Re: I wszystko jasne !!!

Pisanie  folik 2011-11-15, 23:10

Jeżeli będzie duże zainteresowanie spotkaniem to możemy jeszcze się spotkać na ostatnim pietrze, na schodach, tak aby nie rozwalać knajpy:), jest też cieplej i spokojniej niż na dole więc można normalnie pogadać, jak będzie nas do 10 osób to w knajpie będzie wygodniej.

folik

Liczba postów : 43
Join date : 17/04/2008

Powrót do góry Go down

I wszystko jasne !!! Empty Re: I wszystko jasne !!!

Pisanie  gosiapr 2011-11-15, 16:38

potwierdzam obecnosc, jednak dotre pol godz pozniej, pozdrawiam

gosiapr

Liczba postów : 38
Join date : 14/10/2008

Powrót do góry Go down

I wszystko jasne !!! Empty Re: I wszystko jasne !!!

Pisanie  psk 2011-11-15, 01:58

Agator napisał:Witam, wcześniej się nie udzielałam. Najwyraźniej pora zacząć. Smile
Dla mnie jedną z ważniejszych kwestii do rozwiązania - jeśli ktoś ma prawnika w zasięgu, to warto się o to spytać - czy można podpisać akty notarialne bez klauzuli, o której pisał psk?
psk napisał:Cześć Sąsiedzi.
Oczywiście kant pogrywa sobie z nami, bo w proponowanych aktach umieścił zapis, że jako nabywcy stwierdzamy, że deweloper rzetelnie wywiązał się z podpisanej wcześniej umowy przedwstępnej i zrzekamy się wszelkich roszczeń (poza rękojmią). Zajebiści są, co nie? Very Happy
Bo jeśli "w kupie siła", można spróbować negocjować trochę treść aktów, czy w ostateczności nawet medialnie zmusić ganta do wycofania się z tego zapisu? Nie wiem tylko czy nie jest to wymóg formalny aktów notarialnych.
Co do planu, to dla mnie byłaby to kwestia nr 3, która powinna zostać poruszona.

1. Ktoś już próbował negocjować te zapisy, ale kant nawet nie chce nic słyszeć o zmianach w proponowanych aktach notarialnych.
2. Ten zapis pod żadnym pozorem nie jest "wymogiem formalnym". Wręcz przeciwnie, podobne zapisy są już na liście klauzul niedozwolonych UOKiK. Kant jedynie zmienił brzmienie, ale sens nadal pozostaje ten sam, czyli "istotnie ograniczające odpowiedzialność względem konsumenta za niewykonanie lub nienależyte wykonanie zobowiązania".

Po podpisaniu takiego aktu można wystąpić do UOKiK o wszczęcie postępowania w celu stwierdzenia czy dany zapis jest niedozwolony (a przez to nie jest wiążący), ale istnieje ryzyko, że sąd nie przychyli się do naszego wniosku i wtedy jesteśmy trochę ugotowani....

psk

Liczba postów : 7
Join date : 08/05/2009
Skąd : po sąsiedzku: pomorska

Powrót do góry Go down

I wszystko jasne !!! Empty Re: I wszystko jasne !!!

Pisanie  Torgill 2011-11-14, 19:51

Ponieważ nikt się nie zgłosił w kwestii miejsca na Kaszubskiej, więc spotkanie zorganizujemy w mieście.
Proponuję klub 7 kotów, przy ul. Św. Mikołaja 8-11 - jest tam dużo miejsce i można swobodnie porozmawiać.

Zatem 24 listopada o godzinie 20.00 w klubie 7 kotów przy ul. Św. Mikołaja 8-11 (schodami do góry).

Jeśli chodzi o listę to zrobimy ją na miejscu. Dobrze by było aby wszyscy podali do siebie maile - można zrobić wtedy listę mailingową, do przesyłania najważniejszych informacji.

Jeśli chodzi o punkty spotkania to na początek proponuję, zgodnie z tym co pisali Agator i Krytyk:

1.Przedstawienie sie i spisanie listy uczestników - z kontaktami.
2.Informacje co do wiesci z Ganta (sam takowe posiadam, nie omieszkam ich zaprezentować).
3.Dyskusja na temat aktów notarialnych i ewentualnej zasadności wystąpienia na zbiorową drogę sądową o odszkodowania za wyższe kwoty kredytów i inne poniesione w związku z brakiem aktów koszty. Tutaj faktycznie proszę, aby każdy kto ma zaprzyjaźnionych prawników, skonsultował się z nimi przed spotkaniem.
4.Wolne wnioski etc.

Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś propozycje proszę je zgłaszać.
Druga sprawa - dla tych którzy mieszkają na Kaszubskiej, a nie tylko wynajmują komuś tam mieszkanie (czyli są tam na stałe). Proszę wykonać "czyn obywatelski" Wink i wywiesić na klatce (albo w windzie, każdy wtedy zobaczy!) informacje o naszym zebraniu! Im będzie nas więcej tym lepiej.

Zatem do zobaczenia na zabraniu!

Torgill

Liczba postów : 38
Join date : 01/05/2008

Powrót do góry Go down

I wszystko jasne !!! Empty Re: I wszystko jasne !!!

Pisanie  juka 2011-11-14, 13:15

Witam,
Czy lista uczestników będzie organizowana na forum czy na "żywo" na spotkaniu? Nie chciałabym tego faktu przegapić.


juka

Liczba postów : 20
Join date : 17/04/2008

Powrót do góry Go down

I wszystko jasne !!! Empty Re: I wszystko jasne !!!

Pisanie  Agator 2011-11-14, 11:33

Witam, wcześniej się nie udzielałam. Najwyraźniej pora zacząć. Smile
Dla mnie jedną z ważniejszych kwestii do rozwiązania - jeśli ktoś ma prawnika w zasięgu, to warto się o to spytać - czy można podpisać akty notarialne bez klauzuli, o której pisał psk?
psk napisał:Cześć Sąsiedzi.
Oczywiście kant pogrywa sobie z nami, bo w proponowanych aktach umieścił zapis, że jako nabywcy stwierdzamy, że deweloper rzetelnie wywiązał się z podpisanej wcześniej umowy przedwstępnej i zrzekamy się wszelkich roszczeń (poza rękojmią). Zajebiści są, co nie? Very Happy
Bo jeśli "w kupie siła", można spróbować negocjować trochę treść aktów, czy w ostateczności nawet medialnie zmusić ganta do wycofania się z tego zapisu? Nie wiem tylko czy nie jest to wymóg formalny aktów notarialnych.
Co do planu, to dla mnie byłaby to kwestia nr 3, która powinna zostać poruszona.

Agator

Liczba postów : 2
Join date : 14/11/2011

Powrót do góry Go down

I wszystko jasne !!! Empty Re: I wszystko jasne !!!

Pisanie  krytyk 2011-11-13, 21:10

Wydaje mi sie ze trzeba ustalic wczesniej plan spotkania w punktach,bo tak to kazdy cos powie i nic z tego nie wyniknie- jak do tej pory bywalo.Kazdy z nas ponarzekal, powiedzial jakie informacje uzyskal ale do niczego to nie doprowadzilo.
proponuje wiec:
1.Przedstawienie sie i spisanie listy uczestników - z kontaktami
2.Informacje od kazdego co do wiesci z Ganta
3....

Ustalmy wspolnie takie punkty a nie bedzie balaganu


krytyk

Liczba postów : 52
Join date : 14/04/2008

Powrót do góry Go down

I wszystko jasne !!! Empty Re: I wszystko jasne !!!

Pisanie  rom-x 2011-11-10, 13:13

będę na 95%

rom-x

Liczba postów : 120
Join date : 17/04/2008

Powrót do góry Go down

I wszystko jasne !!! Empty Re: I wszystko jasne !!!

Pisanie  marek.klonowski 2011-11-09, 03:59

Witajcie

24/11 o 20.00 nie moge dotrzec Sad Ale rozumiem, że pora juz wybrana. Postaram sie dotrzec kolo 21.00 (jeśli zebranie będzie jeszcze trwało). Dzwoniłem tydzień temu do KANTa i oczywiscie poinformowano mnie, że wszystko na najlepszej drodze. A "coś będą wiedzieć" po 15/11. Problem jest taki, że nie widziałem żadnego dokumentu, więc mogą mówić cokolwiek.

Byłoby fajnie jakby ktoś inny mógł zadzownić - tak żeby porównać wersje, bo mnie już tam znają z imienia, nazwiska i numeru lokalu.

Próbowałem też swoimi znajomościami uzyskać jakieś nieoficjalne informacje w PINB - niestety bez rezultatu Sad Jestem natomiast po konsultacji z adwokatem - ale szczegóły może na spotkaniu.

Jeszcze taka obserwacja - może nie ten topic, ale wrocilem na K. po dluższej przerwie i po tych kilku tygodniach wrażenie koszmarne - brudno, głośno gorzej niż w akademiku, potłuczona butelka w windzie. (Choć dość szybko wysprzatali), graffiti i poobdzierane ściany.

Pozdrawiam
M
PS Mysle, ze warto o zebraniu info wywiesiec na klatce jak juz to ustalimy.

marek.klonowski

Liczba postów : 3
Join date : 01/08/2008

Powrót do góry Go down

I wszystko jasne !!! Empty Re: I wszystko jasne !!!

Pisanie  Torgill 2011-11-09, 01:48

Może być i na Kaszubskiej, ale w takim razie prosiłbym o deklaracje, gdzie się możemy spotkać. Jeżeli takowej nie będzie, to powinniśmy zrobić spotkanie w okolicy Rynku.

Torgill

Liczba postów : 38
Join date : 01/05/2008

Powrót do góry Go down

I wszystko jasne !!! Empty Re: I wszystko jasne !!!

Pisanie  cacy 2011-11-07, 22:18

To co 24 listopad godz 20 ? pod klatką ? czy na rynku? ( obawiam się że więcej osób można zebrać jednak pod bramą... )

cacy

Liczba postów : 86
Join date : 13/04/2008

Powrót do góry Go down

I wszystko jasne !!! Empty Re: I wszystko jasne !!!

Pisanie  psk 2011-11-06, 23:39

Cześć Sąsiedzi.

Ja jestem z ul. Pomorskiej 32 ale od czasu do czasu zaglądam do Was. U nas sytuacja się nieco wyprostowała, ale jak to z kantem bywa, nie jest tak różowo. Udało im się uzyskać pozwolenie na użytkowanie i są w stanie podpisywać akty notarialne na mieszkania. Niestety, nadal są jakieś problemy prawne z garażami i proponowane akty notarialne nie przewidują garaży jako osobnej własności, jedynie jako cześć wspólna z prawem wieczystego użytkowania dla poszczególnych właścicieli lokalów mieszkalnych.

Oczywiście kant pogrywa sobie z nami, bo w proponowanych aktach umieścił zapis, że jako nabywcy stwierdzamy, że deweloper rzetelnie wywiązał się z podpisanej wcześniej umowy przedwstępnej i zrzekamy się wszelkich roszczeń (poza rękojmią). Zajebiści są, co nie? Very Happy

Ogólnie proponowane akty notarialne mają na celu pozbycie się problemu jakim są wady prawne budynku oraz zamknięcie nam drogi do ubiegania się odszkodowania za nieterminowe wywiązanie się z umowy.

Z tego co mi wiadomo, na razie większość osób wstrzymała się z podpisywaniem aktów i szuka porady u prawników jak się w tej sytuacji nie dać kantowi załatwić.

Pozdrawiam

psk

Liczba postów : 7
Join date : 08/05/2009
Skąd : po sąsiedzku: pomorska

Powrót do góry Go down

I wszystko jasne !!! Empty Re: I wszystko jasne !!!

Pisanie  Torgill 2011-11-05, 15:42

To w takim razie proponuję 24 listopada o godzinie 20.00.
Wolałbym wcześniejszą porę, ale ludzie mogą pracować o różnych porach, a na 20 w tygodniu większość ma szansę przyjść.
Pozostaje tylko ustalić miejsce spotkania - to wcale nie musi być Kaszubska, równie dobrze może być centrum.
Proszę o propozycje.

Torgill

Liczba postów : 38
Join date : 01/05/2008

Powrót do góry Go down

I wszystko jasne !!! Empty Obserwuję to forum jako jeden z klientów Ganta z Kaszubskiej. Jak już będzie ustalony termin spotkania, dołączę się go grupy.

Pisanie  Lets_Go 2011-11-04, 10:10

cacy napisał:Ok kochani - trzeba działać - czy ktoś wie jak się skontaktować z osobą od Sędziego ? Ustalmy godzinę na tego 24 listopada !!
ps. czy ktoś wie czy w takim przypadku można zabiegać o odsetki ustawowe za niewywiązanie się z umowy i pokrycie ryzyka kursowego ( tj. mieszkanie kupiłem za np. 200 tys a teraz mając na uwadze kurs franka jego "wartość" to ponad 300 tys pln ?
Czy ktoś się orientuje w sprawie czy 1 nie wyklucza 2 ????

Zresztą dobry prawnik w tym się specjalizujący powinien to od ręki rozkminić ale może już ktoś wie???
Ja tam idę z nimi na całość za bardzo wqrwiony jestem !

Lets_Go

Liczba postów : 7
Join date : 15/04/2008

Powrót do góry Go down

I wszystko jasne !!! Empty Re: I wszystko jasne !!!

Pisanie  Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Strona 1 z 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Powrót do góry


 :: Gant

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach