Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/

+20
juka
Kris
r.tschirch
Kat
marty
gosiapr
BigBo
marek.klonowski
taterki
Karolina
buntaro
MADZIA1
mieszkanka
krytyk
Admin
marysia
folik
rom-x
cocorosie
cacy
24 posters

 :: Gant

Strona 7 z 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/ - Page 7 Empty Re: AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/

Pisanie  rom-x 2008-06-30, 11:13

też mnie to zastanawia, niby termin podali do końca sierpnia, trzeba będzie przy podpisywaniu sprawdzić datę czy Kant dochował terminu 2 tygodni od momentu uzyskania zgody na użytkowanie

rom-x

Liczba postów : 120
Join date : 17/04/2008

Powrót do góry Go down

AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/ - Page 7 Empty No i co z tymi aktami?

Pisanie  cacy 2008-06-27, 00:04

Niby wszystko zalatwione - czas mija i mija a zawiadomień od Kanta nima - ktos coś wie co się aktualnie dzieje - może coś w końcu znajdę w skrzynce - taką mam nadzieję tongue

cacy

Liczba postów : 86
Join date : 13/04/2008

Powrót do góry Go down

AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/ - Page 7 Empty coś

Pisanie  cocorosie 2008-06-14, 13:23

Widzicie? Jednak coś jest na rzeczy, o tym że sprawy potoczyły sie w dobrym kierunku świadczyć może chociażby oklejenie witryn parteru informacją o możliwości wynajecia powierzchni od ganta (swoją drogą szkoda że zostawili sobie lokale, bo zarządzane bedę po gantowemu-czyli dziadosko). Raczej bez odbioru nie byliby w stanie robic tego zgodnie z prawem Cool

cocorosie

Liczba postów : 76
Join date : 14/04/2008

Powrót do góry Go down

AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/ - Page 7 Empty Re: AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/

Pisanie  rom-x 2008-05-28, 12:29

a Ty nie bądź pesmistą Smile

rom-x

Liczba postów : 120
Join date : 17/04/2008

Powrót do góry Go down

AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/ - Page 7 Empty ...

Pisanie  cocorosie 2008-05-27, 17:32

^^^ nie chwal dnia przed zachodem słońca Surprised

cocorosie

Liczba postów : 76
Join date : 14/04/2008

Powrót do góry Go down

AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/ - Page 7 Empty Re: AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/

Pisanie  rom-x 2008-05-27, 11:32

bounce Laughing Smile
czyli zgodnie z tym co napisali w umowach mają na podpisanie aktów jakieś dwa tygodnie, chyba się ze szczęścia upiję

rom-x

Liczba postów : 120
Join date : 17/04/2008

Powrót do góry Go down

AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/ - Page 7 Empty wieści

Pisanie  cocorosie 2008-05-26, 19:38

Z dobrze poinformowanych źródeł, aczkolwiej jeszcze nie do końca sprawdzonych wiem, że wysokość budynku została przepchnięta. Innymi słowy; koperty byly na tyle duże że budynek wydał się być mniejszy o kilkadziesiąt centymetrów =zgodny z mpzp Very Happy
Jeżeli ktoś z Waszych znajomych bierze pod uwagę kupno domku lub mieszkania na opolskiej od ganta, odradzajcie mu po dwakroć (nie wątpię że to zrobilibyście z własnej inicjatywy). Nasze kilkadziesiąt centymetrów w porównaniu do bałaganu organizacyjno-prawnego jaki tam bedzie panował, to tyci drobnostka. Jedna z wrocławskich kancelarii siedzi i myśli jak rozwiązać te kanty, bo jak innaczej można nazwać chociażby braku podziału prawnego działki na część zabudowy wielorodzinnej i jednorodzinnej? Tym samym np ludzie kupujacy domy od ganta; podejrzewam że też trzeba mieć nerwy ze stali; będą musieli płacić za utrzymanie budynków wielorodzinnych. Exclamation

cocorosie

Liczba postów : 76
Join date : 14/04/2008

Powrót do góry Go down

AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/ - Page 7 Empty Spotkanie

Pisanie  krytyk 2008-05-06, 16:15

Czyli 18 we srode- Kaszubska 15.Spotkanie zainteresowanych

krytyk

Liczba postów : 52
Join date : 14/04/2008

Powrót do góry Go down

AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/ - Page 7 Empty Re: AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/

Pisanie  Karolina 2008-05-06, 11:54

to kiedy spotkanie?
a co do pisma, to trzeba by w nim chyba zażądać kopi odpowedzi z Nadzoru Budowlanego. Że wniosek złożyli w grudni wiem, potwierdzenie widziałam, ale odpowiedzi nie.
Mam ich już tak dość, że jedyne co mi przychodzi do głowy, to podpisać ten akt (nawet taki, bo daj on możliwość przekazania nam lokali przez sąd nawet bez zgody srzedawcy i w księdze wieczystej zostanie wpisane nasze prawo do lokalu) i udać się do prawnika. I może nawet do mediów, bo tego się boją.
i nie mam ochoty na to, by wierzyć choć w jedno ich słowo.
pzdr

Karolina

Liczba postów : 3
Join date : 14/04/2008

Powrót do góry Go down

AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/ - Page 7 Empty Re: AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/

Pisanie  cacy 2008-05-06, 00:52

Ad1. W czwartek bo znajac zycie i tak nic nie uda się zmienić w jej treści
Ad2. Brak danych szczegolowych - jak bylem wqrwio.. na Ganta tak pozostanę a moj akt pewnie nie za wiele zmieni w kwestii ewentualnych pozniejszych roszczeń

cacy

Liczba postów : 86
Join date : 13/04/2008

Powrót do góry Go down

AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/ - Page 7 Empty AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/

Pisanie  buntaro 2008-05-05, 21:05

Dzień dobry w związku z zaistniałą sytuacją w sprawie umów przedwstępnych w formie aktu notarialnego mam następujące pytania :
1. Kto do tej pory z Państwa podpisał bądź ma zamiar podpisać umowę przedwstępną w formie aktu notarialnego proponowaną przez Gant?
2. Jakie prawa nabywa dany lokator po podpisaniu takiej umowy przedwstępnej w formie aktu notarialnego?

będę wdzięczny za odpowiedź

buntaro

Liczba postów : 3
Join date : 13/04/2008

Powrót do góry Go down

AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/ - Page 7 Empty Re: AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/

Pisanie  MADZIA1 2008-05-04, 23:37

Nie zdecydowaliśmy się na podpisanie wstępnej umowy aktu notarialnego ,gdyż nic pewnego ona nie wnosi ,a poprzez odpowiednie zapisy korzystne jedynie dla GANTA gwarantują mu bezkarne przesuwanie terminu podpisania końcowego aktu notarialnego.Jedyną drogę ,która może pozytywnie wpłynąć na naszą sprawę jest jak wcześniej wspomniałem napisanie pisma do prezesa z żądaniem opisania korespondencji GANTA z UM z podaniem dokładnych dat .Mając powyższe informacje będziemy dokładnie wiedzieć kto zawinił ,bo na dzień dzisiejszy jesteśmy wodzeni za nos przez GANTA.Proponuję w celu napisania pisma wykorzystać planowane zebranie.

MADZIA1

Liczba postów : 2
Join date : 17/04/2008

Powrót do góry Go down

AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/ - Page 7 Empty Re: AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/

Pisanie  cacy 2008-05-04, 23:12

Hej - dzięki za informację . W takim razie mam pytanie czy ostatecznie zgodziliście się na podpisanie umowy przedwstepnej w formie aktu w takim kształcie ? Mam podobny problem - mianowicie Gant ma swój wzór i ewentualne zmiany ich nieibteresują i nie wiem co uczynić - termin podpisania umowy to ten czwartek a uczucia bardzo mieszane....
Z góry dziękuję za informację

cacy

Liczba postów : 86
Join date : 13/04/2008

Powrót do góry Go down

AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/ - Page 7 Empty Akty

Pisanie  MADZIA1 2008-05-04, 16:54

Pod koniec kwietnia e-mailem otrzymaliśmy proponowany przez Ganta wzór przedwstępnej umowy sprzedaży w formie aktu notarialnego ,oraz pismo 'Przy Kaszubskiej" Sp. z.o.o. dotyczącej problemów związanych z niemożliwością podpisania na dzień dzisiejszy z nami umowy przyrzeczonej w formie aktu notarialnego.W powyższym piśmie wiceprezes oznajmił ,że firma nie posiada na chwilę obecną wystarczającego kompletu dokumentów by formalnie można było podpisać akt notarialny, a mianowicie brak pozwolenia na użytkowanie budynku i zaświadczeń o samodzielności poszczególnych lokali.Kolejny problem to pojawienie się niezgodności obowiązującego miejscowego planu zagospodarowanie przestrzennego z pozwoleniem na budowę wydanym w sprawie inwestycji przy ulicy Kaszubskiej 15. 30-go kwietnia z powyższymi dokumentami udaliśmy się do radcy prawnego ,który stwierdził że:
-proponowana treść przedwstępnej umowy sprzedaży w formie aktu notarialnego jest ułożona pod kątem dewelopera gdyż mimo to ,że podany konkretny termin podpisania umowy przyrzeczonej jest obwarowany tyloma uzależnieniami ,że jego przekroczenie może opóźnić podpisanie aktu o kolejnych parę miesięcy bez skutków odszkodowawczych dla firmy Gant;
-wydana decyzja w sprawie inwestycji aktualna z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego nie może ulec zmianie ,gdyż zgodnie z prawem firma posiada prawa nabyte w stosunku do wydanej decyzji.
Reasumując nasuwa się wniosek,że Gant w dalszym ciągu robi wszystko ,aby nas okłamywać tuszując tym samym prawdę o przyczynach niemożliwości podpisania umowy przyrzeczonej w formie aktu notarialnego.Przekazują nam ciągle informacje sprzeczne nie ujawniając przy tym żadnego pisma skierowanego do Urzędu Miasta Wrocław,żadnego planu itp.Wszystko odbywa się na gębę.Jedynym sposobem ,aby ujawnić faktyczne przyczyny problemów ,które mają wpływ na obecną sytuację jest napisanie zbiorowego pisma z podpisami do prezesa Ganta z konkretnymi pytaniami typu:
-kiedy wysłano pismo do urzędu miasta o wydanie pozwolenia na użytkowanie budynku i w jakim terminie otrzymano odpowiedź na powyższe pismo z uzasadnieniem negatywnego lub pozytywnego jego rozpatrzenia;
-kiedy pojawiła się niezgodność obowiązującego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego z pozwoleniem na budowę wydanym w sprawie inwestycji przy ul.Kaszubskiej 15 i kiedy wysłano pismo do UM Wrocław celem uzyskania stosownej opinii i rozwiania powstałych wątpliwości w tej sprawie ,oraz kiedy na powyższe pismo uzyskano odpowiedź.
W wystosowanym liście należałoby określić termin odpowiedzi np. 14 dni z zaznaczeniem gdy nie będzie on dotrzymany, sprawę w celu uzyskania powyższych informacji skierujemy do sądu.
Moim zdaniem jedynie w ten sposób dojdziemy kto ponosi odpowiedzialność za obecny stan rzeczy ,bo jeżeli jest to Gant będzie przysługiwało nam z tego tytułu odszkodowanie.Nie możemy osobiście w ustalonym przez was terminie być na spotkaniu(możemy jedynie w sobotę lub niedzielę) gdyż mieszkamy 160 km od Wrocławia ,ale jeżeli się ono odbędzie będzie na nim nasza córka.[i]

MADZIA1

Liczba postów : 2
Join date : 17/04/2008

Powrót do góry Go down

AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/ - Page 7 Empty Re: AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/

Pisanie  mieszkanka 2008-05-02, 22:17

Dobrze, więc spotkajmy się w środę o 18tej tam gdzie ostatnio.
Ostatnio w holu na parterze spotkałam panią z Ganta, która przekazywała nam mieszkania w maju rok temu.
Zapytana o najświeższe informacje odpowiedziała, że Gant posłał pismo z oficjalnymi nowinami.
Czy ktoś z Was otrzymał takie pismo? Do mnie nie dotarło.
Mówiła też coś, że urząd miasta zmienił plan zagospodarowania naszej okolicy w czasie budowy budynku i dlatego są problemy.
Czy ktoś sprawdzał, czy rzeczywiście tak było i jakie ten plan wcześniej wyglądały?

mieszkanka

Liczba postów : 32
Join date : 22/04/2008

Powrót do góry Go down

AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/ - Page 7 Empty Re: AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/

Pisanie  cacy 2008-05-02, 21:17

Wiesz co łatwo mówić - Gant pierniczy wszystkie pertraktacje w tej sprawie - mowią że taki jest ich wzór umowy i tyle ---- jak mi się nie podoba to mogę jej nie podpisywać..... a nie wierzę że coś wspolnie uda się dodatkowo załatwić .... tym bardziej że entuzjazm do takiej inicjatywy chyba na forum opada....niestety...........

cacy

Liczba postów : 86
Join date : 13/04/2008

Powrót do góry Go down

AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/ - Page 7 Empty Akty akty

Pisanie  krytyk 2008-05-02, 18:32

Sobota to chyba nie najlepszy termin.Duzo ludzi wyjezdza i szanse zebrania kilku osob sa male.
Nie podpisujcie aktow w tej formie!!.Gant bedzie mial wtedy bzdurny argument ze : 'Przeciez lokatorzy podpisuja nasza umowe" Lepiej znalezc prawnika i jemu zlecic ustalenie odpowiedniej umowy z prawnikiem Ganta.
Proponuje termin w przyszlym tygodniu pon, wtor, sr itp

krytyk

Liczba postów : 52
Join date : 14/04/2008

Powrót do góry Go down

AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/ - Page 7 Empty Re: AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/

Pisanie  cacy 2008-05-02, 18:27

Hej no ja mam zamiar to uczynić w tym tygodniu choć warunki co do treści aktu na które GODZI SIĘ Kant są dla nabywcy do du... a co mam zrobic....

cacy

Liczba postów : 86
Join date : 13/04/2008

Powrót do góry Go down

AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/ - Page 7 Empty Re: AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/

Pisanie  mieszkanka 2008-05-02, 16:55

Więc spotkajmy się w sobotę o 18tej. Dajcie znać czy termin Wam pasuje. Przygotuję kartki z informacją na drzwi i do skrzynek, tak by więcej osób mogło się spotkać. A tak z innej beczki: Czy ktoś już podpisał umowę przedwstępną w tej nowej, omawianej na forum wersji?
pozdrawiam

mieszkanka

Liczba postów : 32
Join date : 22/04/2008

Powrót do góry Go down

AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/ - Page 7 Empty Re: AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/

Pisanie  cacy 2008-04-29, 17:14

Ja jestem na tak - oby szybko bo qrwicy dostanę z tymi patałachami pieprzonymi!

cacy

Liczba postów : 86
Join date : 13/04/2008

Powrót do góry Go down

AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/ - Page 7 Empty Spotkanie

Pisanie  krytyk 2008-04-29, 15:07

Moze spotkamy sie w tym celu i uzgodnimy kilka kwestii ktore trudno omowic na forum?
Meze po dlugim weekendzie? Jakie terminy i mijsce by Wam pasowaly?Jakies propozycje.
Co do godziny to moze najlepiej ok 18. ( po pracy :-))Miesce do ustalenia.Co Wy na to?

krytyk

Liczba postów : 52
Join date : 14/04/2008

Powrót do góry Go down

AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/ - Page 7 Empty ?!!!

Pisanie  mieszkanka 2008-04-28, 22:01

Czy nie zbliża się przypadkiem czas na to, abyśmy złożyli się na adwokata i zrobili w tej sprawie coś konkretnego?

Póki co nie widać żadnej poprawy i nie spodziewam się jej za 4 miesiące.

mieszkanka

Liczba postów : 32
Join date : 22/04/2008

Powrót do góry Go down

AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/ - Page 7 Empty Re: AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/

Pisanie  cocorosie 2008-04-25, 18:34

ja juz nie tyle sie podzielilem, co zaprosilem czytajacych ten news na nasze forum Smile

cocorosie

Liczba postów : 76
Join date : 14/04/2008

Powrót do góry Go down

AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/ - Page 7 Empty Re: AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/

Pisanie  marysia 2008-04-25, 17:44

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Spolka-zalezna-Gant-Development-ma-kontrakt-za-20-5-mln-zl-na-budowe-bloku-1755679.html

Może podzielimy się z potencjalnymi nabywcami "Legnicka17" Sp. z o.o. postępowaniem z Klientami spółek-córek GANTa???

marysia

Liczba postów : 4
Join date : 15/04/2008

Powrót do góry Go down

AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/ - Page 7 Empty Re: AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/

Pisanie  cacy 2008-04-25, 09:50

Jeszcze jedno - oczywiście zwróciłem się do Ganta z pytaniem o te propozycje zapisów z których wynika że oni za nic nie odpowiadają i wszystko mają w dupie i oto co odpisała mi prawniczka Ganta :

"W zakresie odpowiedzi na pierwsze pytanie uprzejmie informuję, iż możliwość
żądania odszkodowania w zakresie niedochowania terminu przez jedną ze tron
wynika z kodeksu cywilnego, stąd nie ma potrzeby zamieszczania tego
dodatkowo w zapisach umowy. Nie przypominam sobie, by na zebraniu
pełnomocnik określał formułowania zapisów odnośnie kary umownej w treści
umowy przedwstępnej. Treść umowy przedwstpnej uzgodnionej z Zarządem
została
do Państwa przesłana, i to jest - na dzień dzisiejszy - wiążaca z naszej
strony propozycja treści umowy przedwstępnej.
W związku z powyższym, proszę o informację odnośnie planowanego terminu i
miejsca zawarcia umowy przedwstępnej w formie aktu notarialnego celem
ustosunkowania się do wskazanych propozycji."

PYTANIE - KTOS Z WAS UZGODNIŁ I ZGODZIŁ SIĘ NA TAKI SHIT Z GANTEM - BO MOŻE JEST COŚ O CZYM JA NIE WIEM ?
QRWA JAK ONI MNIE DENERWUJĄ.....

cacy

Liczba postów : 86
Join date : 13/04/2008

Powrót do góry Go down

AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/ - Page 7 Empty Re: AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/

Pisanie  Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Strona 7 z 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Powrót do góry

- Similar topics

 :: Gant

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach