Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/

+20
juka
Kris
r.tschirch
Kat
marty
gosiapr
BigBo
marek.klonowski
taterki
Karolina
buntaro
MADZIA1
mieszkanka
krytyk
Admin
marysia
folik
rom-x
cocorosie
cacy
24 posters

 :: Gant

Strona 8 z 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Go down

AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/ - Page 8 Empty Re: AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/

Pisanie  cacy 2008-04-24, 14:19

Ja sam już nie wiem co mam z tym zrobić . Oczywiście zwróciłem się do prawniczki ( od której otrzymałem taki wzór aktu drogą mailową ) z zapytaniem jak się mają uzgodnienia ze spotkania do tego gówna które przesłała ( już nie mam sił aby być delikatniejszym w wypowiedziach ) no i ....................... no i oczywiście w dupie ma wszelaką odpowiedź. Qrwa co z deweloper masakra ...
Ktoś coś robi z umowa przedwstępną aby ją przekształcić w akt ? No chyba nie zamierzacie czekać do 01.09.2008 a potem do następnej daty wyznaczonej przez Kanta no i do następnej .....?

Pozdrawiam

cacy

Liczba postów : 86
Join date : 13/04/2008

Powrót do góry Go down

AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/ - Page 8 Empty umowa przedwstepna

Pisanie  krytyk 2008-04-24, 13:32

Umowa przedwstepna to obraz dla Nas moim zdaniem. Skierowalem juz to pismo do urzedu ochrony konsumentow.Moim zdaniem po zapewnieniach ustnych na miejscu, biciu sie w piersi propozycja umowy w takiej formie jest niepowazna.Cena za umowy rowniez.A mialo byc tak swietnie- nie wykluczali rekompensat za poniesione straty itp ( a gdzie jest to w umowie??) Pisza tylko o tym ze nie ponosza odpowiedzialnosci za nic.Jak urzad, czy instytucja nie wyda im zezwolenia to czemu my mamy za to placic .NIech oni sie sadza z urzedem a nie przerzucaja odpowiedzialnosc.Moje pytanie : co dalej z tym robimy?

krytyk

Liczba postów : 52
Join date : 14/04/2008

Powrót do góry Go down

AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/ - Page 8 Empty Re: AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/

Pisanie  cacy 2008-04-23, 14:39

No tak teraz będziemy czekac na akty do 01.09 - oni chyba ochu..... W d....pie ma ten ich termin !
Czy wiadomość o tym że ponownie złożyli dokumentację do UM jest sprawdzona ? ktoś coś widział - np. jakaś nowa dokumentacja którą machają przed nosem ?
SC

cacy

Liczba postów : 86
Join date : 13/04/2008

Powrót do góry Go down

AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/ - Page 8 Empty Re: AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/

Pisanie  folik 2008-04-21, 21:54

w takim razie 1go września szturmujemy Ganta. bedzie wojna bedzie Twisted Evil

folik

Liczba postów : 43
Join date : 17/04/2008

Powrót do góry Go down

AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/ - Page 8 Empty Re: AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/

Pisanie  cocorosie 2008-04-21, 11:15

nie pozostaje nic innego jak powiedzieć im:
AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/ - Page 8 1178573662.403215

Jak ustanowi się wspólnota lokatorów, to budynek zostanie już kompletnie zrujnowany, do tego czasu najpewniej nie bedziemy mogli liczyć że cokolwiek powstanie w jego przyziemiu; wyobrażałem sobie na parterze chociaż jedną placówkę bankową z full monitoringiem itp.; monopolowych, spożywczaków, szybkich pożyczek i lombardów mamy w już brud dookoła. Tak więc puste wystawy bedą jeszcze troche zionąć Mad Puste bedą też portfele od zwiększonego ubezpieczenia kredytu.

cocorosie

Liczba postów : 76
Join date : 14/04/2008

Powrót do góry Go down

AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/ - Page 8 Empty Treść aktu

Pisanie  cacy 2008-04-21, 10:45

Właśnie otrzymałem treść aktu który będzie stanowił przekształcenie umowy przedstępnej - patrzcie jaka jest ostateczna propozycja Ganta :
1. Sprzedawca oświadcza, że wystąpił do stosownych organów o dokonanie odbioru obiektu i uzyskanie pozwolenia na jego użytkowanie oraz dołoży należytej staranności, aby to zezwolenie uzyskać.----------------------------------
2. Sprzedawca zobowiązuje się zawrzeć z Nabywcą notarialną umowę sprzedaży, o której mowa w § 2 z uwzględnieniem treści § 3 i 6, po uprawomocnieniu się decyzji właściwego organu zezwalającego na użytkowanie budynku w terminie 14 dni od uzyskania stosownych zaświadczeń o samodzielności poszczególnych lokali znajdujących się w tymże budynku. Sprzedawca przewiduje, iż termin te wypadnie nie później niż w dniu 29.08.2008 r. affraid Sprzedawca powiadomi Nabywcę o terminie i miejscu zawarcia umowy przyrzeczonej przesyłką poleconą na adres wskazany na wstępie umowy.----------------------------------------------------------
3. Termin zawarcia umowy przyrzeczonej może ulec zmianie w przypadku wystąpienia okoliczności, za które Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności. Zmiana terminu zawarcia umowy przyrzeczonej z tego powodu nie rodzi odpowiedzialności odszkodowawczej Sprzedawcy.---------------------------------- Evil or Very Mad

Czyli termin znamy - jak dla mnie to jest on na maksa odległy ! a i tak gdy się przesunie to Gant nic nam nie zpałaci ...bo powie że winy nie ma po ich stronie i tyle....
Zgadza się ?



A tu jeszcze małe co nieco brrrrrrrrrrr............
"1. Jeżeli wykonanie przedmiotu umowy dozna trwałej lub długotrwałej przeszkody z przyczyny niezawinionej przez Sprzedawcę (w szczególności z powodu np.: zmian, uchylenia, stwierdzenie nieważności decyzji organu administracji publicznej, orzeczenia sądu, klęski żywiołowej itp.) Sprzedawca może od umowy odstąpić z jednoczesnym obowiązkiem zwrotu Nabywcy wpłaconych kwot. Odstąpienie od umowy w tym trybie nie rodzi po stronie Sprzedawcy odpowiedzialności odszkodowawczej wobec Nabywcy.-------------
Nabywca ma prawo bez podania przyczyny odstąpić od niniejszej umowy "

No i co trzeba się na to wszystko godzić pewnie....
Pozdrawiam

cacy

Liczba postów : 86
Join date : 13/04/2008

Powrót do góry Go down

AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/ - Page 8 Empty Re: AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/

Pisanie  folik 2008-04-19, 23:34

no to same pomyslne wiesci dla NAs:)

folik

Liczba postów : 43
Join date : 17/04/2008

Powrót do góry Go down

AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/ - Page 8 Empty Re: AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/

Pisanie  Admin 2008-04-17, 23:03

^^^ jednak nie karolina, a Marysia jest posłańcem dobrek nowiny, oby tylko pani Renia nie okazała się być czarodziejką zwodzicielką Evil or Very Mad
AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/ - Page 8 Thrill6

Admin
Admin

Liczba postów : 14
Join date : 13/04/2008

https://kaszubska15.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/ - Page 8 Empty pozwolenie

Pisanie  marysia 2008-04-17, 22:45

Dzisiaj rozmawiałam z Panią Renatą N. z Ganta. Zapewniła mnie, że:
1) było poruszenie w Zarządzie i we wtorek zostały sporządzone odpowiednie pisma dla nas, teraz tylko czekać na listonosza;
2) zostały dopełnione formalności i "ostateczny" wniosek o pozwolenie został już złożony w UM;
3) Spółka nie robi problemu, żeby podpisać z nami umowy przedwstępne w formie aktu notarialnego.

marysia

Liczba postów : 4
Join date : 15/04/2008

Powrót do góry Go down

AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/ - Page 8 Empty Re: AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/

Pisanie  folik 2008-04-17, 21:52

No przydałby się już tu zameldować.
PS Czy jest juz odpowiedz na pismo Karoliny?

folik

Liczba postów : 43
Join date : 17/04/2008

Powrót do góry Go down

AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/ - Page 8 Empty Re: AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/

Pisanie  rom-x 2008-04-17, 11:34

ciągle nic nie wiadomo ja czekam na mejla od nich jakiego obiecali mi przysłać w tym tygodniu, mają jeszcze ze dwa dni Smile

rom-x

Liczba postów : 120
Join date : 17/04/2008

Powrót do góry Go down

AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/ - Page 8 Empty Re: AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/

Pisanie  cocorosie 2008-04-14, 17:48

Widzę że 'Karolina' już się zarejestrowała na nowym forum...tylko patrzeć jak nam sypnie garścią najnowszych (oby jak najbardziej pomyślnych) informacji cheers

cocorosie

Liczba postów : 76
Join date : 14/04/2008

Powrót do góry Go down

AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/ - Page 8 Empty AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/

Pisanie  cacy 2008-04-13, 23:40

affraid

Witam

Czas rozdziewiczyć te forum ( mam nadzieję że nie zniknie jak poprzednie ).
Więc na dobry początek zadam pytanie czy wiadomo coś w sprawie terminu jaki ma być wpisany w akatch notarialnych - a dotyczącego daty umowy ostatecznej?
Pozdrawiam
Sławek lol!


Ostatnio zmieniony przez Admin dnia 2008-04-14, 17:01, w całości zmieniany 1 raz (Reason for editing : adm)

cacy

Liczba postów : 86
Join date : 13/04/2008

Powrót do góry Go down

AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/ - Page 8 Empty Re: AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/

Pisanie  Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Strona 8 z 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Powrót do góry

- Similar topics

 :: Gant

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach