Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/

+20
juka
Kris
r.tschirch
Kat
marty
gosiapr
BigBo
marek.klonowski
taterki
Karolina
buntaro
MADZIA1
mieszkanka
krytyk
Admin
marysia
folik
rom-x
cocorosie
cacy
24 posters

 :: Gant

Strona 2 z 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/ - Page 2 Empty Re: AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/

Pisanie  folik 2009-09-21, 01:13

No ikt nie poleca, ale mam takie pytanie ponieważ dzisiaj rozmawiałem z prawnikiem i on mi uświadomił iż w razie mojej śmierci:) mieszkanie przepada ponieważ to prawo do mieszkania które obecnie posiadam nie podlega dziedziczeniu. Nie planuje śmierci ale to trochę w lipnej sytuacji nas stawia deweloper.

folik

Liczba postów : 43
Join date : 17/04/2008

Powrót do góry Go down

AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/ - Page 2 Empty Re: AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/

Pisanie  K8 2009-09-10, 16:22

Witam,
Widzę że na forum też wakacje...zazdroszczę.
Ponieważ widzę, że wciąż są wątpliwości, napisze Wam, co wiem ja.
Otóż, po rozmowach w Gancie i w Powiatowym Nadzorze, wiem tyle, że:
- sprawa dalej toczy się w 1 instancji przed Powiatowym Nadzorem, przynajmniej tydzień temu wciąż się toczyła; Nadzorowi się nie podoba nasz budynek i ma duże wątpliwości..., ale nie wiadomo dlaczego nie kończy postępowania; ma wątpliwości głównie co do słowa "dominanta", więc szuka jego interpretacji, np. w Wydziale Architektury, który go użył, ale tan sie miga od jakiegokolwiek interpretowania;
- Gant sie wkurza, ale twierdzi, że nic nie może zrobić i że to przeciąganie to nie jego wina;
- Gant zaproponował te akty notarialne, bo niby kilka osób dostało z banków groźbę spłacania kredytów - akty miały być zabezpieczeniem; nie wiem, czy ktoś podpisał, może ktoś kto ma nóż banku na gardle, ale powiem tyle, że raczej aktów tych nikt, kogo pytałam nie poleca.
Rada: Mamy czekać, czekać, a Gant będzie wlaczył, walczył, najwyżej w wyższej instancji albo w sądzie...

K8

K8

Liczba postów : 13
Join date : 08/05/2009

Powrót do góry Go down

AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/ - Page 2 Empty Re: AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/

Pisanie  rom-x 2009-09-08, 13:01

Ten akt proponowany przez GANTA niczego nie załatwia np z Bankiem więc ja czekam na kolejny list od GANTA

rom-x

Liczba postów : 120
Join date : 17/04/2008

Powrót do góry Go down

AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/ - Page 2 Empty Re: AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/

Pisanie  monika 2009-09-07, 23:25

mam pytanie czy ktoś już się zdecydował żeby zrobić coś w sprawie gnata?? czy sprawa toczy się własnym tempem czyli stoi w miejscu??

monika

Liczba postów : 4
Join date : 27/04/2009

Powrót do góry Go down

AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/ - Page 2 Empty Re: AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/

Pisanie  folik 2009-08-18, 02:41

mnie również interesuje czy ktoś podpisał tą umowę notarialną i czy udało się mu coś do niej dopisać?

folik

Liczba postów : 43
Join date : 17/04/2008

Powrót do góry Go down

AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/ - Page 2 Empty Re: AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/

Pisanie  cacy 2009-07-21, 13:35

Własnie jestem po rozmowie z Panią Iwoną i ogólnie tylko powiem że sprawa się toczy i toczy i na pewno w najbliższym czasie nie mamy co liczyć na akty ( temat trafił do organu odwoławczego - podobno wyszło zażalenie z ganta o tym że powiatowy inspektorat zawiesił wydanie decyzji i organ odwoławczy z początkiem lipca uznał to zażalenie i zlecił nijako swym podwładnym powiatu/gminy pewnie z jakimiś wytycznymi wydanie decyzji - ale kiedy ona nastąpi itd. itp. tego nikt nie wie - jednym słowem sprawa zatoczyła kilkudziesięciu miesiącach koło ... ) A czy ktoś z Was ostatecznie poszedł na propozycje Ganata wykupienia udziałów ? jakie sa argumenty przeciw ?

cacy

Liczba postów : 86
Join date : 13/04/2008

Powrót do góry Go down

AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/ - Page 2 Empty Re: AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/

Pisanie  cacy 2009-07-21, 09:57

Mi odpowiedziała na maila i podobno ma się dziś ze mną kontaktować .... no zobaczymy.... ja dzwonię na ogólny.

cacy

Liczba postów : 86
Join date : 13/04/2008

Powrót do góry Go down

AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/ - Page 2 Empty Re: AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/

Pisanie  juka 2009-07-17, 16:23

Jak ci sie udało z nią skontaktować? Ja próbuję się dodzwonić od paru dni i nic. Na maila też póki co nie mam odpowiedzi. Może masz inny numer telefonu niż ja. Czy możesz się podzielić tą informacją Smile

juka

Liczba postów : 20
Join date : 17/04/2008

Powrót do góry Go down

AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/ - Page 2 Empty Re: AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/

Pisanie  cacy 2009-07-16, 17:18

Czy ktoś coś wie co aktualnie się dzieje w temacie tj. jakieś wieści z Ganta - jestem co prawda umówiony na rozmowe z Panią Iwoną Pasieką ale może ktoś mnie przed tym jakoś nakręci nowinkami affraid

cacy

Liczba postów : 86
Join date : 13/04/2008

Powrót do góry Go down

AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/ - Page 2 Empty Re: AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/

Pisanie  K8 2009-05-15, 11:32

No i w dziale "spotkanie z prawnikiem" takie spotkanie zostało umówione na 1.06.

K8

Liczba postów : 13
Join date : 08/05/2009

Powrót do góry Go down

AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/ - Page 2 Empty Re: AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/

Pisanie  K8 2009-05-15, 11:30

Hej.
Myślę, że większość z mieszkańców tą pierwszą umowę kupna sprzedaży (przedwstępną) przerobiła na umowę przedwstępną (tą samą w treści lub może ktoś coś renegocjował) tylko w formie aktu notarialnego. Wystarczyło wystąpić do GANTA i umówić się z ich prawnikiem i z jakąś kancelarią notarialną (ich lub swoją). Do tej pory GANT wyrażał zgodę. Nie wiem jak teraz. W akcie zawarty powinien być wniosek o wpis roszczenia o zawarcie umowy właściwej w przyszłości do księgi wieczystej nieruchomości. Koszt ok. 1500 zł. A z prawnikiem jakimś, choćby znajomym, zawsze warto pogadać.

K8

Liczba postów : 13
Join date : 08/05/2009

Powrót do góry Go down

AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/ - Page 2 Empty Re: AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/

Pisanie  monika 2009-05-15, 01:36

Witam
Śledzę to forum od jkiegoś czasu bo też mam mieszkanie przy kaszubskiej.
Mam pytanie co z tym prawnikiem czy już wiecie coś odnośnie centy bo ja chętnie się dołożę tez mam mieszkanie w tym bloku ale nie mieszkam we Wrocławiu i chciałbym wynająć, a że nie mam pozwolenia na użytkowanie jak my wszyscy to tylko place czynsz i nie mogę z tego skorzystać. ja jako dowód własnośći mam umowę kupna sprzedaży i protokół odbioru końcowego robót i na takim etapie wszystko stanęło. jeśli ktoś ma więcej to napiszcie bo naprawde zaczynam sie denerwować i nie wiem co mam zrobić czy sama iść do prawnika czy idziemy wszyscy. ja mogłabym być we Wrocławiu po 23 maja.
Pozdrawiam wszystkich

monika

Liczba postów : 4
Join date : 27/04/2009

Powrót do góry Go down

AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/ - Page 2 Empty Re: AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/

Pisanie  Kat 2009-05-11, 23:15

wyslalam artykul na ten sam temat w dziale BUDYNEK

Kat

Liczba postów : 67
Join date : 21/01/2009

Powrót do góry Go down

AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/ - Page 2 Empty Re: AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/

Pisanie  rom-x 2009-05-11, 22:23

nadzór budowlany we wrocku sie nie pitoli, moze i nas czeka rozbiórka
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,6595524,Wybudowali_bloki_z_windami_w_co_drugiej_klatce.html
pzdr

rom-x

Liczba postów : 120
Join date : 17/04/2008

Powrót do góry Go down

AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/ - Page 2 Empty Re: AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/

Pisanie  Kat 2009-04-29, 16:12

Witam, ja dzisiaj przekazalam umowe oraz akt notarialny do pana Oskara Derenia. Obiecal, ze po weekendzie powie mi, ile bedzie kosztowac opinia prawna w tej kwestii. Dam znac.

Kat

Liczba postów : 67
Join date : 21/01/2009

Powrót do góry Go down

AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/ - Page 2 Empty Re: AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/

Pisanie  juka 2009-04-29, 11:04

Ja także chciałabym dołączyć do grona osób, które zechcą zasięgnąć porady prawnej. Dajcie znać z kim się kontaktować i na kiedy do tego prawnika można byłoby się udać.

juka

Liczba postów : 20
Join date : 17/04/2008

Powrót do góry Go down

AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/ - Page 2 Empty Re: AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/

Pisanie  cacy 2009-04-29, 10:28

Nie no ten shit trzeba nagłośnić ! scratch

cacy

Liczba postów : 86
Join date : 13/04/2008

Powrót do góry Go down

AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/ - Page 2 Empty Re: AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/

Pisanie  RafMaj 2009-04-29, 00:47

Forma aktu notarialnego nie wymaga opinii prawnika, jednak bardziej chodzi o głos osoby specjalizującej sie w prawie budowlanym. Nie jest to standardowa umowa tylko forma szczególna w postaci aktu notarialnego, która oczywiście kosztuje.

GANT czeka na nowelizację ustawy dotyczącej samowoli budowlanej. Z tego co tu czytałem chodzi o dwa dodatkowe piętra postawione niezgodnie z planem. Nowelizacja pozwala na takie działanie po spełnieniu określonych warunków o które, jak sądze, GANT bez problemu się postara w Urzędzie Miejskim.

Będąc właścicielem "bubla budowlanego" do momentu zmiany przepisów o prawie budowlanym (w/w nowelizacji) można bez problemów nałożyć na ciebie karę administracyjną, nie małą bo wynieść ona może spory procent średniej wartości rynkowej lokalu bądź kwotę stałą w określonej przez przepisy administracyjne wysokości. Podejrzewam, ze GANT chce w ten sposób jak najszybciej przenieść na was całą własność lub jej część i w ten prosty sposób podzielić się z Wami swoją karą (to tylko hipoteza - jednak często sprawdzalna).

Pozdrawiam
Prawnik

RafMaj

Liczba postów : 14
Join date : 02/08/2008

Powrót do góry Go down

AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/ - Page 2 Empty Re: AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/

Pisanie  Kris 2009-04-28, 22:56

Nie zamierzam podpisywać tego gówna!
Wybudowali niezgodnie z prawem i teraz chcą nam sprzedać udziały. A kupując to coś, będziemy odpowiedzialni za stan prawny tego tworu. To się nazywa przeniesienie odpowiedzialności. Oprócz tych pseudo aktów notarialnych, każdy bank żąda pozwolenia na użytkowanie. Nie potrzebuję być właścicielem nieruchomości, z której nie mogę korzystać.
Prędzej oddadzą mi kasę z nawiązką za kupno, remont, czynsze bezprawnie pobierane, niż podpiszę akt przenoszący na mnie własność bubla budowlanego.
Nie sądziłam, że mają taki tupet. Sprawa nadaje się do TV.

Kris

Liczba postów : 8
Join date : 09/03/2009

Powrót do góry Go down

AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/ - Page 2 Empty Re: AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/

Pisanie  Kat 2009-04-28, 22:53

RafMaj ma racje. Mniej wiecej to samo powiedzial pan Deren.
Ale czy ta umowa przedwstepna w formie aktu notarialnego naprawde wymaga opinii prawnika? Czy nie jest to jakas standardowa umowa, ktora zawsze jest taka sama???

Kat

Liczba postów : 67
Join date : 21/01/2009

Powrót do góry Go down

AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/ - Page 2 Empty Re: AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/

Pisanie  RafMaj 2009-04-28, 19:22

Co prawda ja tylko wynajmuję tutaj mieszkanie, ale bacznie obserwuję co się dzieje z waszymi prawami rzeczowymi w formie własności.
Dziwi mnie tylko ze nie macie, jako lokatorzy, podpisanych umów przedwstępnych w formie aktu notarialnego. Nie mając takiej umowy Wasza pozycja daje Wam możliwość do dochodzenia jedynie odszkodowania przed sądem, które może ciagnąć się latami, a na końcu otrzymacie jedynie ułamek wartości włożonej.

Pozycja z formą przedwstępną daje Wam możliwość dochodzenia przed sądem prawnego zasądzenia przez organ, przeniesienia własności lokalu. Im szybciej to zrobicie tym lepiej.

Nie widziałem tych umów, które przesłał Wam GANT, ale wyżej ktoś coś wspomniał o współwłasności ? Przepraszam o czym ? Oczywiście należą sie Wam pełne prawa rzeczowe, a jak widze, polityka GANTA to tzw. "obchodzenie" prawa*.

Podpowiem działanie (model idealny):
1. Prawnik (dajcie im cos tez zarobić, jeść muszą).
2. Umowa przedwstępna wyłącznie po renegocjacji z Gantem po zasiegnięciu rady prawnika.
3. Jak najszybciej umowa o zastąpienie oświadczenia woli przeniesienia właśności przez spółkę GANT na sądowe oświadczenie woli (przymuszenie Ganta prawomocnym wyrokiem do pełnej umowy notarialnej).

Ad. 1
termin: max tydzień
Ad. 2
termin: zdecydowanie dłużej....
Ad. 3
od pół roku do dwóch (standard) i w góre (w zależności jakich mają prawników).

* łamanie prawa w imieniu litery prawa w biały dzień

Pozdrawiam

Prawnik

RafMaj

Liczba postów : 14
Join date : 02/08/2008

Powrót do góry Go down

AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/ - Page 2 Empty Re: AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/

Pisanie  mieszkanka 2009-04-28, 13:42

Myślę, że analizy ostatnio wysłanej przez Ganta umowy to bardzo dobry pomysł. Chętnie podziele koszty współpracy z prawnikiem. Nie rozumiem na jakich zasadach otrzymamy własność a raczej współwłasność naszych mieszkań. Może ktoś rozumie lepiej te umowę i chciałby się podzielić wiedzą?

mieszkanka

Liczba postów : 32
Join date : 22/04/2008

Powrót do góry Go down

AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/ - Page 2 Empty Re: AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/

Pisanie  cacy 2009-04-28, 11:02

Chyba ok 2.000 pln z tym ze 50 % teraz 50 % za ostateczny akt

cacy

Liczba postów : 86
Join date : 13/04/2008

Powrót do góry Go down

AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/ - Page 2 Empty Re: AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/

Pisanie  rom-x 2009-04-28, 10:48

aby cokolwiek zrobic, musimy najpierw podpisac umowy w formie aktu notarialnego
Kat pytanie czy te proponowane przez KANTA umowy przenoszą faktycznie własność na nas. Ja się będę konsultował w najbliższych dniach z osobą po prawie, po weekendzie będę miał jakieś info. Jednak jestem zdania że powinniśmy z tym iść do profesjonalisty, słyszałem że taka usługa kosztuje ok 600 PLN. Wszyscy mamy ten sam tekst więc możemy się złożyć
pzdr

rom-x

Liczba postów : 120
Join date : 17/04/2008

Powrót do góry Go down

AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/ - Page 2 Empty Re: AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/

Pisanie  Kat 2009-04-27, 19:51

a napisz prosze jak to wyglada cenowo? ok 2000 PLN?

Kat

Liczba postów : 67
Join date : 21/01/2009

Powrót do góry Go down

AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/ - Page 2 Empty Re: AKTY NOTARIALNE /No to będę 1 -szy/

Pisanie  Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Strona 2 z 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Powrót do góry

- Similar topics

 :: Gant

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach